English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۰۳:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

عملیات بهره‌برداری و اجرایی ۶ پروژه صنعت آب خوزستان آغاز شد

عملیات بهره‌برداری و اجرایی ۶ پروژه صنعت آب خوزستان آغاز شد
عملیات بهره‌برداری و اجرایی ۶ پروژه صنعت آب خوزستان روز سه‌شنبه و در پانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو و رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه‌های آماده بهره‌برداری شامل سد تنظیمی آریوبرزن و نیز بازیابی و توسعه تصفیه‌خانه آب بهبهان، آبرسانی به شهرهای شادگان و رفیع و آبرسانی به ۲۲ روستا در مجموع با اعتبار ۴۵۷ میلیارد تومان است‌.
سد تنظیمی آریوبرزن بهبهان از نوع بتنی وزنی است که با ارتفاع ۶۹ متر از پی، طول ۲۵۷ متر با حجم مخزن ۶۰۲ میلیون مترمکعب با هدف تنظیم آب خروجی نیروگاه مارون برای مصرف کشاورزی با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
پروژه بازیابی و توسعه تصفیه‌خانه آب بهبهان نیز با ظرفیت ۵۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز با هدف پایداری در تامین آب شرب و جمعیت زیر پوشش ۱۳۰ هزار نفر با اعتبار ۹۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و ۲۵ هزار متر مکعب در طرح توسعه تصفیه‌خانه به ظرفیت آن افزوده شد.
آبرسانی به شهر شادگان نیز با ۲۷ کیلومتر خط انتقال ۱۳۰۰ میلی‌متر فولادی از محل کانال پای‌پل کرخه(طرح آبرسانی غدیر) با ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید؛ هدف از این پروژه تامین آب شرب این شهر تا افق ۱۴۲۵ با جمعیت زیر پوشش ۱۵۰هزار نفری است.
با آبرسانی به شهر رفیع هم که برای آن ۲۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده، با خط انتقال ۲۴ کیلومتری از نوع ۴۰۰ میلی‌متر جی.آر.پی از محل کانال پای‌پل کرخه تا افق ۱۴۲۵، ۴۶۰۰ نفر از جمعیت این شهر زیر پوشش قرار می‌گیرند.
در طرح آبرسانی به ۲۲ روستای باوی و رامشیر هم با ۱۲میلیارد تومان اعتبار، یک خط انتقال ۳۰ کیلومتری، مخزن زمینی ۵۰۰ هزار متر مکعبی، یک ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۲۷ لیتر بر ثانیه و شبکه توزیع ۴۷ کیلومتری 3 هزار و 206 نفر از آب شرب و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
همچنین عملیات اجرایی آبرسانی به هشت روستای اهواز با 5 میلیارد تومان اعتبار آغاز شد که در این پروژه با نصب چهار دستگاه پمپ، خط انتقال ۲۴ کیلومتری و ۱۸ کیلومتر شبکه توزیع، ۲۵۰۰ نفر تا سال ۱۳۹۹ از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

کد خبر:51642
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۰۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.