English
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۳۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اولین خرید بازار گواهی ظرفیت به نام فولاد کویر ثبت شد

اولین خرید بازار گواهی ظرفیت به نام فولاد کویر ثبت شد
شرکت فولاد کویر به عنوان اولین خریدار گواهی یاد شده در اولین روز فعالیت رسمی این بازار خریدی معادل 110 مکاوات برق را داشته است.

صبا به نقل از پاون، آرش صدری در گفت وگو با روابط عمومی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، درباره استقبال شرکت متبوعش از بازار گواهی ظرفیت در اولین روز گفت: شرکت فولاد کویر از زمان ابلاغ دستورالعمل این بازار روند فعالیت خود را آغاز کرد و طی جلساتی با مجموعه وزارت نیرو مزایای این بازار به شرکت فولاد کویر اعلام شد.
وی با بیان اینکه شرکت متبوعش دراولین روز فعالیت بازار گواهی ظرفیت معادل 110 مگاوات برق خریداری کرده است، افزود: مطابق شرایط اوراق گواهی ظرفیت شرکت اقدام به خرید اوراق کرد.
صدری تاکید کرد: مجموعه کویر از این بازار گواهی ظرفیت حمایت کرده و دلیل آن نیز این است که به عنوان یک تولیدکننده قدرالسهم خود را ایفا کرده و به این قانون احترام گذاشته است.
به گفته وی، شرکت فولاد کویر پروژه ذوب و ریخته گری را در حال انجام دارد و در حال حاضر دو خط نبرد این مجموعه در حال فعالیت است؛ اما پروژه توسعه فولاد کویر که فعالیت ان در حال انجام است با ظرفیت 110 مگاوات انرژی آغاز به کار کرده و بحث های قراردای ان انجام شده است و این خرید را به نام خود ثبت کردیم.
نماینده شرکت فولاد کویر از اهمیت های این بازار برای شرکت های تولید خبر داد و گفت: در خرید از بازار گواهی ظرفیت این سند قابل معامله بوده و امکان انتقال ان وجود دارد، حتی اگر میزان ظرفیت مصرف کننده در یک بازه زمانی کاهش پیدا کند می تواند این سند را با توجه به قیمت روز بازار به خریدار انتقال دهد و این جز مزیت ها است که یک فضای رقابتی در صنعت برق ایجاد شده است.
صدری افزود: در کنار این موضوع بحث نیروگاه است که تضمین تامین برق برای من مصرف کننده اهمیت دارد چراکه ما یک شرکت فولادی هستیم و نیاز تضمین های لازم برای تامین برق شرکت وجود دارد. این سند و اوراق یک تضمین صد در صدی به شرکت می دهد که در بازه زمانی پیک تابستان نیز نیازی نباشد که ظرفیت خود را کاهش دهیم.

کد خبر:52029
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.