English
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نخستین کنفرانس تاب‌آوری در صنعت برق به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

نخستین کنفرانس تاب‌آوری در صنعت برق به‌صورت مجازی برگزار می‌شود
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با بیان اینکه نخستین کنفرانس ملی تاب‌آوری در صنعت برق کشور، اسفند ماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: این کنفرانس به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد تا امکان بهره‌گیری از مطالب ارائه شده در آن برای مخاطبان بیشتری فراهم شود.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی‌مشهدی" با اشاره به لزوم برگزاری این کنفرانس گفت: با توجه به اینکه شبکه‌های برق در ایران در معرض انواع حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل و طوفان، ریزگردها و همچنین تهدیدهای بیرونی و داخلی نظیر حملات سایبری و عملیات خرابکارانه قرار دارد، ضروری است که تجربیات در این خصوص از سایر نقاط جهان و داخل ایران گردآوری و برای همکاران صنعت برق تشریح شود.
رجبی با اظهار امیدواری برای اینکه نخستین کنفرانس تاب‌آوری بتواند رسالتش را در خصوص بهبود تاب‌آوری شبکه برق کشور انجام دهد، اظهار کرد: این رویداد در چهار محور به اخذ مقاله اقدام کرده است که مهم‌ترین محور کنفرانس، وابستگی متقابل زیرساخت‌های ملی و صنعت برق است.
وی ادامه داد: صنعت برق از زیرساخت‌های بخش تامین سوخت، بخش آب، ارتباطات و مخابراتی و... استفاده می‌کند و این موضوع وابستگی متقابل صنعت برق با سایر صنایع و بخش‌ها را به روشنی نشان می‌دهد و به همین دلیل این محور یکی از موضوعات پیچیده در خصوص تاب‌آوری شبکه‌های برق محسوب می‌شود.
رجبی از نقش تمهیدات در افزایش تاب‌آوری‌ صنعت برق به‌عنوان محور دوم این کنفرانس یاد کرد و گفت: در این محور به تغییرات اقلیمی بر تاب‌آوری صنعت برق، امنیت سایبری صنعت برق، حملات تروریستی و نقش نیروی انسانی پرداخته می‌شود.
وی همچنین به پارادایم تاب‌آوری در صنعت برق که موضوعات مرتبط با شاخص‌های ارزیابی را مورد بررسی قرار می‌دهد اشاره کرد و افزود: نقش مردم، مدیریت مصرف، تجربیات ناشی از حوادث گذشته به‌منظور ارتقای دانش تاب‌آوری از جمله موضوعاتی است که در این مبحث مورد بررسی قرار می‌گیرد.
رجبی در عین حال بهره‌برداری و برنامه‌ریزی مبتنی بر تاب‌آوری در صنعت برق را آخرین محور مورد بررسی در نخستین کنفرانس تاب‌آوری مجازی برق دانست و یادآور شد: تاب‌آوری به معنای اقدامات مناسب در حوزه برنامه‌ریزی و بهره‌برداری در برابر حوادث طبیعی است به نحوی که در این شرایط امکان تامین برق فراهم باشد و کمترین آسیب به شبکه‌های برق وارد و سرعت بازیابی آن برای بهبود خدمت‌رسانی افزایش یابد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر به همه علاقه‌مندان در سایر صنایع زیرساختی که ارتباط متقابلی با صنعت برق دارند توصیه کرد با توجه به برگزاری مجازی این کنفرانس، در این رویداد ثبت نام کنند .
برپایه این گزارش، به شرکت کنندگان در این کنفرانس گواهینامه حضور ارائه و مقالات در پایگاه‌های اینترنتی سیویلیکا و ics بارگذاری خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام به لینک زیر مراجعه نمایید .
https://www.ren-c.ir/content/view?cId=2

کد خبر:52017
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.