English
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹, ۱۵:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

راه‌اندازی تصفیه خانه ششم از خرداد

راه‌اندازی تصفیه خانه ششم از خرداد
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد و با وارد مدار شدن این تصفیه خانه 4 منطقه تهران از آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار خواهد شد.

صبا به نقل از خبرگزاری فارس،مناطق 21 و 22 تهران به دلیل تاخیر در راه اندازی تصفیه خانه ششم و بارگذاری جمعیتی بالا در تابستان دچار مشکل کمبود آب و افت فشار آب می شوند.بنا به گفته مسئولان آبفای تهران اگر تصفیه خانه ششم راه اندازی شود، مشکل جمعیت زیادی از این منطقه و چند منطقه تهران نیز مرتفع می‌شود.

سید حسن رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که آیا تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده که مصرف آب افزایش می‌یابد، راه اندازی خواهد شد، گفت: تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ماه سال آینده وارد مدار بهره برداری خواهد شد و در حال حاضر در حال تکمیل تجهیزات سازه هستیم.

وی افزود: بعد از تحریم‌های ظالمانه موفق شدیم 80 درصد تجهیزات تصفیه خانه ششم را از شرکتهای داخلی تامین کنیم و بیشترین تحویل را در فروردین ماه انجام خواهیم داد. چون مراحل تکمیل سازه به 95 درصد رسیده به نظر می‌رسد مشکلی در راه‌اندازی تصفیه خانه ششم تا خرداد ماه نداشته باشیم.

رضوی گفت: با راه اندازی تصفیه خانه ششم مناطق 21 و 22 و 18 و 19 تهران به جای استفاده از آب مخلوط و چاه از آب سطحی بلا کیفیت بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: با ورود تصفیه خانه ششم تهران دو نیم میلیون نفر از تهرانی‌ها از این تصفیه خانه منتفع خواهند شد.

به گفته وی، ارزش راه‌اندازی این تصفیه خانه با قیمت‌های فعلی حدود 3 هزار میلیارد تومان است.


کد خبر:13981210000866
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.