English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۲۳:۴۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش ٢برابری نیاز آب تا٢٠٥٠میلادی

افزایش ٢برابری نیاز آب تا٢٠٥٠میلادی
بر اساس مطالعات کارشناسان تا سال ۲۰۵۰ میلادی نیاز به آب در جهان۲ برابر می شود؛براین اساس با محدودیتی که در منابع آب وجود دارد حفظ و نگهداری از این منابع جزو وظایف متولیان صنعت آب کشور است.

صبا به نقل از مهر، علی گودرزی، کارشناس حوزه آب با اشاره به اینکه دولت متولی حفظ و نگهداری منابع آب و همچنین کسب رضایت مصرف کنندگان است، گفت: دولت در این حوزه می‌تواند با در اختیار قرار دادن تسهیلات مورد نیاز کمک کند تا تولیدکنندگان به فعالیت‌های خود با قدرت ادامه دهند.

وی افزود: با این حمایت‌ها می‌توانیم روزی را شاهد باشیم که در این حوزه کاملاً به خودکفایی رسیده ایم و تمامی نیازهای بازار را پاسخگو هستیم که این موضوع به اشتغال زایی نیز کمک می‌کند.

این کارشناس حوزه آب با بیان اینکه کشور ما و به طور کلی منطقه خاورمیانه با مشکل کم ابی مواجه است، ادامه داد: از سال ۱۳۹۰ با توجه به خشکسالی‌های اخیر در کشور و کاهش بارش‌ها که منجر به افت شدید سطح آب‌های زیر زمینی و همچنین بدلیل برداشتهای زیاد و بدون نظارت در سنوات گذشته که باعث آسیب شدید به آبخوانهای مهم در سطح کشور شد و همچنین قرار گرفتن کشورمان در منطقه خاور میانه که منطقه‌ای خشک از نظر آب و هوایی است، شرکت مدیریت منابع آب ایران و وزارت نیرو را بر آن داشت تا جهت مدیریت مصرف آب‌های زبر زمینی و حتی آب‌های سطحی اقدام به تعریف پروژه‌ای موسوم به کنتور هوشمند کند.

به گفته گودرزی کشورهای خاورمیانه با توجه به مواجه بودن با مشکل کم آبی می‌توانند با استفاده از تجربیات ایران در اجرایی نمودن این پروژه ملی در کشور به عنوان پایلوتی در این منطقه به الگو برداری از آن در راستای حفظ و حراست از منابع آبی خود بپردازند. تولیدکنندگان داخلی نیز در همین راستا می‌توانند با صادرات محصولات خود در جهت تجهیز این منابع آبی در کشورهای این منطقه اقدام کنند.


کد خبر:4878589
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۸:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.