English
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹, ۰۱:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

۷۵ درصد صرفه‌جویی ارزی در بخش آب و برق

۷۵ درصد صرفه‌جویی ارزی در بخش آب و برق
مدیرعامل ساتکاب گفت: متخصصان داخلی توانستند با بومی سازی برخی قطعات از جمله دستگاه‌های سنجش اندازه‌گیری که در گذشته از چین و برخی کشورهای اروپایی وارد می‌شد، حدود ۷۵ درصد صرفه‌جویی ارزی در این بخش را به ارمغان آورند.

صبا به نقل از ایسنا، محمدولی علاءالدینی با بیان اینکه امسال ۵۰ کالای استراتژیک در وزارت نیرو بومی سازی شد، اظهار کرد: با روش‌های نوین و حضور نخبگان کشور توانستیم ۵۰ کالای استراتژیک در حوزه آب و برق بومی سازی کنیم  که از این میزان برخی در سال ۱۳۹۸ مورد استفاده قرار گرفته اند، اما در سال ۱۳۹۹ به طور گسترده از تمامی این ۵۰ محصول استفاده خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه این محصولات گواهی استاندارد خود را کسب کرده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش آب و برق فعال هستند به طوری که  ۱۶۰ شرکت در صنعت برق و مابقی  در صنعت آب فعالیت می‌کنند و وزارت نیرو به واسطه ساتکاب این نقطه تماس را برقرار کرد از این ظرفیت‌ها برای تامین کالاهای مورد نیاز خود استفاده کند.
مدیرعامل ساتکاب با اشاره به کاهش قیمت محصولات داخلی در برخی بخش‌های صنعت آب و برق گفت:  ۵۰۰ هزار حلقه چاه در کشور وجود دارد که تجهیزات مربوط به اندازه گیری همین موارد با همت و تولید متخصصان داخلی از ۲۵ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان کاهش یافت. همچنین هوشمند سازی کنتورهای برق حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان هزینه برای کشور داشت که از طریق بومی سازی این میزان به ۳۰ هزار میلیارد تومان تقلیل یافت.

علاءالدینی با اشاره به افزایش توان فنی مهندسی کشور در حوزه آب و برق اظهارکرد: در حوزه تربیت نیروی متخصص در رده‌های سوم تا پنجم جهانی قرار داریم و استفاده از همین توان مهندسی موجب شده تا خلاقیت‌های جدیدی وارد این عرصه شوند و محصولات ایرانی در این دو حوزه توان رقابت در عرصه بین المللی را داشته باشند.

مدیرعامل ساتکاب با تاکید بر اینکه اقتصاد دنیا در حال متحول شدن است، گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته اقتصاد دانش‌بنیان‌ها در آینده حرف نخست را خواهد زد؛ از این رو وزارت نیرو برای اینکه از این بخش عقب نیفتد حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را توسط مجموعه ساتکاب در دستور کار قرار داده است.


کد خبر:98122720800
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.