English
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ساخت دستگاه تست پیل سوختی در کشور

ساخت دستگاه تست پیل سوختی در کشور
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ژنراتورهای هیدروژن که به دلیل تحریم و افزایش نرخ ارز، ورود آنها به کشور با محدودیت‌هایی مواجه شده است را بومی‌سازی کرد.

به گزارش سرویس علم  و فن آوری پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از ایسنا، ژنراتورهای هیدروژن از جمله دستگاه‌هایی هستند که به دلیل تحریم و افزایش نرخ ارز، ورود آنها به کشور با محدودیت‌هایی مواجه شد، ولی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دانش فنی تولید ژنراتورهای هیدروژن در دو نوع آلکالوئیدی و غشایی پروتون را با قیمت کمتر از یک دوم نمونه مشابه خارجی کسب کردند. این محصول کاربردهای متنوعی در طیف وسیعی از صنایع و مراکز دانشگاهی و پژوهشی دارد و آزمایشگاه‌ها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از جمله مصرف‌کنندگان این دستگاه هستند.

محمد ژیانی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این ژنراتورها در دو مدل تولید ‌شدند، خاطر نشان کرد: یک مدل آن "غشایی پروتونی" است که قیمت نمونه مشابه خارجی ژنراتور هیدروژنی مدل غشایی پروتون در حدود ۲۰۰ میلیون تومان است، ولی این محصول در این شرکت در بازه قیمت ۹۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

به گفته وی، قیمت مدل آلکالائین این ژنراتور نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ درصد از نمونه مشابه خارجی کمتر است.

ژیانی، دستگاه تست پیل‌های سوختی را دیگر محصول دانش‌بنیان این مجموعه معرفی کرد و گفت: این دستگاه تست، برای آزمایش انواع پیل‌های سوختی با سوخت هیدروژن و گاز اکسیژن کاربرد دارد. این پیل‌های سوختی در حوزه انرژی‌های نو به کار می‌روند.

وی یادآور شد: با همکاری یکی از موسسات تابعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم با توجه به زمینه‌های مساعد موجود، چند محصول دانش‌بنیان را صادر کنیم.


کد خبر:99020603746
۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.