English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۵۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تقدیر رئیس جمهور از گزارش "اولین‌های برقی" وزیر نیرو

تقدیر رئیس جمهور از گزارش "اولین‌های برقی" وزیر نیرو
رئیس جمهور از گزارش "اولین های برقی" وزیر نیرو و دستاوردهای مهم صنعت برق کشور تقدیر کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در گزارشی تحت عنوان "اولین‌های برقی؛ دستاوردهای حاصل شده برای نخستین بار در کشور در سال 1398" را طی نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.
رئیس‌جمهور درباره این نامه و گزارش  پی‌نوشت کرد: "از وزارت نیرو و شخص جناب عالی برای دستاوردهای مهم در این صنعت زیربنایی تقدیر و تشکر می نمایم."
شایان ذکر است، گزارش «اولین‌های برقی» 10 موفقیت بزرگ و دستاورد مهم صنعت برق ایران که برای نخستین بار در طول عمر این صنعت در کشورمان، تنها در خلال سال 1398 کسب شده است را بازگو می‌کند. همچنین در این گزارش، 20 برنامه ویژه صنعت برق در سال 1399 آورده شده است.
تقلیل رشد اوج توان مصرفی برق کشور به یک درصد، مانایی شبکه برق کشور در بازه فرکانسی تعیین‌شده با حداقل انحراف، تک‌رقمی شدن تلفات شبکه توزیع نیروی برق کشور، دسترسی به حداکثر راندمان واحدهای حرارتی، تولید بیش از یک‌چهارم برق موردنیاز کشور بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی، ساخت سیستم‌‌های کنترل پیشرفته نیروگاهی، سنکرون‌سازی شبکه برق کشورمان با عراق و ... برخی از مهم‌ترین دستاوردهای مورد اشاره در این گزارش است.

کد خبر:53937
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.