English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نیروگاه‌های ساخت داخل با سیستم‌های کنترل پیشرفته بومی به مدار می‌آیند

نیروگاه‌های ساخت داخل با سیستم‌های کنترل پیشرفته بومی به مدار می‌آیند
سیستم‌های پیشرفته نیروگاهی ساخت داخل، یکی از دستاوردهای صنعت برق کشور در سال 98 بوده که از این پس، نیروگاه‌های ساخت داخل با سیستم‌های کنترل پیشرفته بومی به مدار می‌آیند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاونت برق و انرژی وزارت نیرو برای نخستین بار در سال 98 گزارش کرد، طراحی و ساخت سیستم‌های کنترل پیشرفته نیروگاه‌ها توسط شرکت مپنا در داخل کشور انجام و روی دو واحد نیروگاهی (غرب کارون 1 و 2) نصب شد.
این واحدها با سیستم‌های کنترل با دانش فنی ایرانی به شبکه سراسری متصل شدند و با بومی‌سازی این تجهیزات، از این پس، نیروگاه‌های ساخت داخل با سیستم‌های کنترل پیشرفته ایرانی به مدار خواهند آمد.

جلوگیری از مصرف 1100 تن کاغذ، دستاورد طرح ملی قبض سبز
بر اساس گزارش دیگری از معاونت برق و انرژی وزارت نیرو، حذف قبوض کاغذی در شبکه توزیع برق (طرح ملی قبض سبز) دستاوردهای مهمی به دنبال داشته که حذف مصرف 1100 تن کاغذ از چرخه، از جمله این دستاوردهاست.
بر اساس این گزارش، طرح ملی قبض سبز با هدف حذف قبوض کاغذی و تسهیل در ارائه خدمات غیر حضوری به مشترکان در سال 98 اجرا شد.
در این ارتباط، شماره‌های تماس نزدیک به 36 میلیون مشترک(معادل 98 درصد مجموع مشترکان) جمع‌آوری شد که در ارائه قبوض پیامکی و ایجاد ارتباط دوسویه با مشترکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ایجاد هاب متمرکز قبض سبز و بستر رویت و پرداخت صورتحساب‌های برق به‌صورت مجازی از اهم اقدام‌های انجام شده در طرح ملی قبض سبز است.
روش‌های مشاهده و پرداخت غیرحضوری قبوض شامل استفاده از وب‌سایت شرکت‌های توزیع، اپلیکیشن‌های تلفن همراه، مشارکت 12 سامانه پرداخت الکترونیک(PSP)، سامانه تلفنی 1521، دستگاه‌های ATM بانک‌ها و POS فروشگاه‌ها و نیز دفاتر پیشخوان دولت و ICT روستایی بوده است که همچنان در حال توسعه و ارتقای سطح خدمات هستند.
مجموع اقدام‌های صورت گرفته به رشد میزان پرداخت‌های غیرحضوری تا 98.4 درصد منجر شده است.
مهمترین دستاوردهای طرح ملی قبض سبز شامل حذف 1100 تن کاغذ، بهبود شاخص‌های عملکردی مانند قرائت، وصول مطالبات، تسهیل ارتباط با مشترک و ایجاد فرصت ارتباط دوسویه با مشترک است.
حذف چاپ و توزیع سالانه بیش از 220 میلیون قبض برق و عدم نیاز به 1100 تن کاغذ معادل حدود 7 میلیون دفترچه است.
این طرح همچنین موجب جلوگیری از قطع سالانه 12 هزار درخت، جلوگیری از واردات بخش قابل توجهی کاغذ در شرایط تحریم کنونی و امکان ایجاد و توسعه دیگر خدمات غیرحضوری مبتنی بر تلفن هوشمند شده است.

کد خبر:54333
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.