English
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹, ۰۶:۵۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

7 استان و 2 کلانشهر همچنان در محدوه قرمز مصرف برق

7 استان و 2 کلانشهر همچنان در محدوه قرمز مصرف برق
انتشار نقشه روزانه مصرف برق کشور اول تیرماه نشان داد که هم اکنون 7 استان و دو کلانشهر در وضعیت قرمز و 7 استان و 3 کلانشهر نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، انتشار نقشه مصرف برق امروز اول تیرماه 99 نشان داد که در حال حاضر 7 استان و دو کلان‌شهر در وضعیت قرمز و 7 استان و 3 کلانشهر در وضعیت زرد قرار دارند که نسبت به روز گذشته تفاوت اندکی را نشان می‌دهد. 
این گزارش حاکی از آن است که هم اکنون استان‌های البرز، قزوین، قم، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بخش شمالی استان کرمان و دو کلانشهر تهران و اهواز در محدوده قرمز مصرف قرار دارند.
برپایه این گزارش، هم‌وطنان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها 10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره‌مندی همه مردم به‌ویژه هم‌وطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
این گزارش همچنین حاکی از آن است که هم اکنون استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان، یزد، گلستان، آذربایجان شرقی، بخشی شرقی استان مازندران و کلان‌شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز در وضعیت زرد مصرف برق قرار دارند.
برپایه این گزارش، هم‌وطنان ساکن در این مناطق نیز می‌توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی است می توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیر بسزایی داشته باشند.
همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.

کد خبر:54448
۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.