English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استفاده از تجهیرات کاهنده مصرف، روشی مهم در صرفه‌جویی آب

استفاده از تجهیرات کاهنده مصرف، روشی مهم در صرفه‌جویی آب
مدیرعامل شرکت آبفای مازندران گفت: ترغیب مصرف کنندگان به استفاده از وسایل و شیرآلاتی که کم مصرف طراحی شده‌اند یکی از روش‌های مهم در مدیریت مصرف آب آشامیدنی است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید عبدالهی" با بیان این مطلب گفت: استفاده از وسایل و شیرآلات کم مصرف بدون ایجاد مشکل برای مصرف کننده، موجب کاهش استفاده از آب آشامیدنی در مصارف روزمره می‌شود، در همین راستا استفاده از شیر پدالی و اهرمی یکی از کارآمدترین راه‌های شناخته شده برای استفاده از آب و گسترش فرهنگ صرف جویی در اقشار مختلف جامعه است.
وی افزود: شیر پدالی که با مکانیسم ساده، جایگزین مناسبی برای ابزارها و شیوه‌های ناکارآمد آب محسوب می‌شود در کنار ارتقای سطح بهداست، با صرفه‌جویی 50 تا 70 درصدی آب نقش بسزایی در کاهش هدررفت آب ایفا می‌کند، همچنین استفاده از شیر اهرمی و پرلاتور با امکان تنظیم آب گرم و سرد و تنظیم آب خروجی باعث کاهش 40 درصدی مصرف آب می‌شود.
عبدالهی ادامه داد: آب و فاضلاب مازندران نیز در سال‌های اخیر اقدام به خرید این دو نوع شیر و نصب در  برخی از مدارس و مساجد کرده که موجب کاهش هدررفت و صرفه‌جویی چشمگیری در مصرف آب شده است.

کد خبر:54565
۴ تیر ۱۳۹۹ ۲۳:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.