English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره‌برداری از 19 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در چارچوب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال جاری

بهره‌برداری از 19 پروژه بزرگ صنعت آب و برق در چارچوب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال جاری
وزیر نیرو با اشاره به استمرار پویش #هرهفته_الف_ب_ایر ان در سال 99 که از نیمه دوم پارسال با بهره‌برداری از 227 پروژه بزرگ صنعت آب و برق تا پایان سال آغاز شد، گفت: در چارچوب این پویش از ابتدای سال جاری تاکنون 19 پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری بیش از 9 هزار میلیارد تومان به ثمر رسیده است.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری همزمان از مرکز پایش صنعت برق و پروژه ارتقای 21 مگاواتی ظرفیت نیروگاه شاهرود در هشتمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از جمله پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده به 3 سد مخزنی، 22 هزار هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی، یک پروژه بزرگ آب شهری، 4 تصفیه خانه فاضلاب، چهار واحد نیروگاهی با ظرفیت 665 مگاوات و دو نیروگاه تجدیدپذیر به ظرفیت 8 مگاوات اشاره کرد.
وی با اشاره به دو بخش «ساخت و سازها» و «ساز و کارها» در پویش امسال، گفت:‌ ساخت و ساز به معنای آنچه که همواره انجام داده‌ایم و به آن تحت عنوان الف_ ب_ایران به صورت متمرکز اعم از احداث نیروگاه‌ها، ‌سدها، شبکه‌ها، تصفیه خانه‌ها و...  می‌پردازیم، اما ساز و کارها بخش مهم‌تری است که می‌تواند بستر سهل کننده ساخت و سازها باشد.
اردکانیان با اشاره به افتتاح مرکز پایش صنعت برق در قالب یک پروژه ساز و کاری و ارتقای راندمان یک واحد بخار نیروگاه شاهرود به عنوان یک پروژه ساخت و سازی گفت: در این نیروگاه به عنوان یکی از نقاط شروع این عرصه فعالیت، از امروز به مدد فناوری‌ که محصول کار فرزندان و مدیران باتجربه کشور است، شاهد افزایش بیش از دو درصدی راندمان این واحد از میزان موجود خواهیم بود.
وی با اشاره به کاهش نیم درصدی تلفات شبکه برق کشور در سال گذشته گفت: این کاهش موجب صرفه‌جویی در میزانی از سوخت مصرفی نیروگاه‌ها شد و معادل همه سوختی بود که در طول سال برای تولید برق صادراتی کشور استفاده کردیم؛ لذا این عرصه جدید در صنعت برق و در بخش آب هم که معطوف به افزایش بهره‌وری اعم از منابع مالی، فناوری‌های موجود و منابع انسانی است، مسیر جدیدی را برای توسعه پایدار کشور باز می‌کند. ما قطعا" این مسیر را با شدت ادامه می‌دهیم و این افزایش و ارتقای راندمان در نیروگاه شاهرود موجب صرفه‌جویی قابل ملاحظه در سوخت و ‌تولید برق بیشتر می‌شود.
وزیر نیرو ماحصل افزایش 21 مگاواتی راندمان نیروگاه شاهرود را برابر با تامین نیاز 80 هزار نفر جمعیت در زمان خاموشی احتمالی برنامه‌ریزی شده عنوان کرد و گفت: اگر خاموشی برنامه‌ریزی شده بدهیم مانند این خواهد بود که یک شهر 80 هزار نفری از خاموشی نجات پیدا می‌کند؛ این قبیل کارها وسعت زیادی دارد و از این عرصه بیشتر خواهیم شنید.

کد خبر:54551
۴ تیر ۱۳۹۹ ۲۳:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.