English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۲۱:۴۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش نیم درصد تلفات شبکه معادل صرفه‌جویی سوخت یک سال تولید برق صادراتی کشور

کاهش نیم درصد تلفات شبکه معادل صرفه‌جویی سوخت یک سال تولید برق صادراتی کشور
وزیر نیرو با اشاره به کاهش نیم درصدی تلفات شبکه برق کشور در سال گذشته گفت: این کاهش موجب صرفه‌جویی بزرگی در سوخت مصرفی نیروگاه‌ها شد و معادل همه سوختی بود که در طول سال برای تولید برق صادراتی کشور استفاده کردیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" افزود: این عرصه جدید در صنعت برق و در بخش آب هم که معطوف به افزایش بهره‌وری اعم از منابع مالی، فناوری‌های موجود و منابع انسانی است، مسیر جدیدی را برای توسعه پایدار کشور باز می‌کند. ما قطعا" این مسیر را با شدت ادامه می‌دهیم و این افزایش و ارتقای راندمان در نیروگاه شاهرود موجب صرفه‌جویی قابل ملاحظه در سوخت و ‌تولید برق بیشتر می‌شود.
وزیر نیرو همچنین اظهار داشت: در آغاز فصل تابستان، هفته اول تیر برای ما وزارت نیرویی‌ها، علاوه بر هفته مدیریت مصرف آب فرصتی است که ارتباط خود را با مردم در این زمینه فعال‌تر کرده و به خود و هم‌وطنان، بیشتر یادآوری ‌کنیم که چقدر مهم است در کنار همه تلاش‌ها برای تولید و عرضه این دو محصول راهبردی(آب و انرژی)، سهم و نقش خودمان را در رعایت آداب و عادات صحیح‌تر در مصرف این دو ایفا کرده و از این جهت زندگی را برای خود و فرزندانمان توام با رفاه و آسایش بیشتر رقم بزنیم.
وی با اشاره به هفته هشتم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افزود:‌ با اتکای به تجربه موفق پویش در نیمسال 98 با اتمام 227 پروژه با سرمایه بیش از 33 هزار میلیارد تومان، امسال را با ظرفیت بیشتر و ابعاد وسیع‌تری آغاز کردیم و تا پایان سال 99، 250 پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب به بهره‌برداری خواهد رسید. اگرچه شرایط تحریم است اما این، انگیزه ما را برای تلاش بیشتر و وفای به عهد مضاعف می‌کند.
اردکانیان ادامه داد: امسال موفق شدیم نتیجه سال‌ها زحمت و تلاش همه دست‌اندرکاران صنعت برق را در قالب اولین‌های برقی تدوین کنیم که نسخه‌ای از آن تقدیم رهبر معظم انقلاب شد و با اظهار لطف ایشان مبنی بر تقدیر از تلاش همه همکاران و تاکید بر ادامه کار با همین جدیت و از جمله توجه دادن ما به عرصه بسیار مهم که عرصه شبکه‌های انتقال است، مواجه شدیم. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن توفیق پیدا کردیم که اولین پاسخ را به این توجه دقیق و هوشمندانه ایشان عرضه کنیم و آن، پروژه‌ای است که امروز با عنوان افتتاح مرکز پایش شبکه انتقال و توزیع برق کشور به ثمر رسید.
وی گفت: به مدد مرکز مزبور، تمامی این سیستم در معرض رویت خواهد بود و با دقت فراوان خواهیم توانست تمام نقاط این شبکه وسیع و عملکرد آن و مدیرانمان را در عرصه‌های مختلف مدنظر داشته باشیم و از دل این پایش دقیق و رویت‌پذیری شبکه، پروژه‌های مهمی برای بهبود سیستم انتقال و اتصالاتی که دارد و احیانا روشن شدن نقاط ضعف آن و پایداری این سیستم عاید خواهد شد.
اردکانیان با اشاره به ضرورت راه‌اندازی این مرکز افزود: بخشی از سرمایه‌گذاری‌های صنعت برق در کنار تولید و ساخت نیروگاه‌ها معطوف به این سیستم خواهد بود و دولت و مجلس مانند همیشه ما را مدد خواهند داد که امید است با دانستن قدر توجه رهبری، در این صنعت زیربنایی بویژه در سال جهش تولید و در ماه‌های گرم سال بر تلاش‌ها و فعالیت‌ها افزوده شود. عملکرد ما مورد توجه آحاد هموطنان است.
وی گفت: با کمک مردم، این تابستان را که گرمایش زودتر به ما رسیده و به نظر استمرار خواهد داشت، با اتخاذ روش‌های صحیح مصرف تبدیل به تابستانی همراه با آسایش خواهیم کرد.
اردکانیان در عین حال با اشاره به نقش بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری برای پروژه‌ها گفت: این اشتیاق و علاقه و تاکید بر واگذاری پروژه‌های بیشتر به بخش خصوصی فعال در این عرصه، در بخش نیروگاه‌های تجدیدپذیر و حرارتی علامت دیگری است از اینکه صنعت برق و وزارت نیرو هر چند مبالغ هنگفتی بدهکار است، اما از خوش‌حساب‌ترین و مورد اعتمادترین بدهکاران به همکاران خود در بخش خصوصی است و این اشتیاق به مشارکت بیشتر در پروژه‌های بیشتر علامت پابرجایی، پایداری و وفای به عهد است.
وزیر نیرو با بیان اینکه تلاش تمام همکاران ما این است که با برداشتن بارهای مالی از دوش سرمایه‌گذاران به آنها مجال بیشتری برای مشارکت داده شود، اظهار کرد: هر چند منتظر روشن شدن مکانیزم بازگشت سرمایه توسط دولت بودیم، خوشبختانه حال که شرایط برای بازپرداخت سرمایه از محل صرفه‌جویی سوخت فراهم شده، به محض اخذ مصوبه از هیئت وزیران که در دستور کار است با استفاده از بند «و» تبصره یک، این پرداخت‌ها فعال می‌شود.

کد خبر:54555
۴ تیر ۱۳۹۹ ۲۳:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.