English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۲۲:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

امکان ارتقای راندمان 178 توربین گازی در سطح کشور وجود دارد

امکان ارتقای راندمان 178 توربین گازی در سطح کشور وجود دارد
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه امکان ارتقای راندمان 178 توربین گازی در سطح کشور وجود دارد، گفت:‌ با ارتقای ظرفیت واحدهای گازی 162 به 183 مگاوات، 21 مگاوات به ظرفیت هر یک از واحدهای گازی کشور افزوده می‌شود.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در مراسم افتتاح پروژه ارتقای ظرفیت نیروگاه شهید بسطامی شاهرود با اعلام این خبر افزود: در روند اجرای این طرح توانسته‌ایم با همان میزان سوخت مصرفی سال گذشته نیروگاه حدود 21 مگاوات به توان تولیدی این واحد بیفزایم.
وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه رشد دو درصدی راندمان نیروگاه را به همراه داشته است، گفت: صرفه‌جویی سالیانه 15 میلیون لیتر در مصرف سوخت از دیگر ثمرات انجام این طرح بوده است.
طرزطلب با تاکید بر اینکه در بخش تولید امکان ارتقای 178 توربین گازی v94.2 وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر مالکیت 80 درصد این واحدها در اختیار بخش خصوصی و 20 درصد آن در اختیار بخش‌های دولتی است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تاکید کرد: هم اکنون این امکان وجود دارد که در راستای سیاست چند سال اخیر دولت تدبیر و امید برای کاهش مصرف سوخت بتوانیم با صرف هزینه بسیار اندکی توان تولیدی برق کشور را افزایش دهیم.
وی با تاکید بر اینکه مسئله بهینه‌سازی مصرف سوخت در طی یک دهه گذشته مورد توجه جدی وزارت نیرو بوده است، گفت: درصددیم با هماهنگی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و وزارت نفت بتوانیم با استفاده از پتانسیل تبصره 12، منابع صرف شده برای سرمایه‌گذاری در این را بازپرداخت کنیم.
 
9 واحد بخار تا پایان سال وارد مدار می‌شود/ راندمان نیروگاه‌های حرارتی امسال 39 درصد افزایش می‌یابد
طرزطلب خاطرنشان کرد: این اطمینان به تمامی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی ارائه می‌شود که در صورت اجرای طرح‌های ارتقای توان تولید نیروگاهی، تمامی سرمایه‌گذاری انجام شده را بازپرداخت خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید 9 واحد بخار به ظرفیت یک هزار و 454 مگاوات وارد مدار خواهد شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته راندمان نیروگاه‌های حرارتی امسال برای نخستین بار به 39 درصد افزایش خواهد یافت.

کد خبر:54554
۴ تیر ۱۳۹۹ ۲۳:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.