English
چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۴۰۰, ۰۵:۱۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تعامل دو سویه وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه ها

تعامل دو سویه وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه ها
سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه ها و استفاده از واحدهای نیروگاهی وزارت نفت در پیک تابستان خبر داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی با بیان این که سوخت اصلی نیروگاه های کشور گاز است، خاطرنشان کرد: وزارتخانه های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه های مشترک از جمله تامین سوخت نیروگاه ها دارند.

رجبی ادامه داد:  با هدف بهره گیری از تمام ظرفیت های ایجاد شده برای تامین برق و نیروگاه های احداث شده توسط همه دستگاه ها،  در حال هماهنگی برای استفاده از واحدهای نیروگاه های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم.

وی یاداور شد: وزارتخانه های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری های خوبی برای تامین سوخت کشور انجام داده بودند و با بهره گیری از تجارت گذشته، هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از واحدهای نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تامین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه های بیشتر جلوگیری شود.

رجبی اضافه کرد: برخی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تامین نیاز داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه کرده بودند که پس از هماهنگی و  تعامل برای و بررسی فنی نحوه اتصال نیروگاه های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت های مذکور برای تامین برق کشور در پیک تابستان کمک گرفته شود.

سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: همه ظرفیت های لازم را برای تامین برق پایدار مردم به کار خواهیم  گرفت  که البته بهره گیری از این  پتانسیل ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان پذیر شده است.

کد خبر:54633
۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.