English
جمعه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۰, ۰۲:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

جابه‌جایی عجیب پیک مصرف برق

جابه‌جایی عجیب پیک مصرف برق
در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

صبابه نقل از تسنیم، درحالی که در روزهای اخیر شاهد ثبت پیک‌های مصرف بیش از 56هزار مگاوات و حتی بیش از 57هزار مگاوات در کشور بوده‌ایم، روز گذشته پیک مصرف برق به مرز 51هزار مگاوات رسید تا موقتاً شبکه برق از مرز هشدار کمی فاصله بگیرد.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در ساعت 22 و 2 دقیقه، بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق به‌مقدار 51 هزار و 801 مگاوات به ثبت رسید.

همچنین پیک روزانه مصرف برق در روز گذشته در ساعت 15 و 6 دقیقه به‌میزان 51 هزار و 370 مگاوات بوده که پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

به‌طور معمول در 4 ماه گرم سال (ابتدای خرداد تا انتهای شهریور) به‌علت مصرف بالای برق در وسایل سرمایشی، پیک روزانه با پیشی گرفتن از پیک شبانه، ملاک مصرف پیک برق بوده و در 8 ماه سرد سال، به‌علت مصرف عمده برق در بخش روشنایی و استفاده از وسایل برقی در ساعات اولیه شب، پیک شبانه از پیک روزانه سبقت می‌گیرد.


کد خبر:2294557
۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.