English
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹, ۲۳:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش ۴ درصدی مصرف آب کشور در اردیبهشت

افزایش ۴ درصدی مصرف آب کشور در اردیبهشت
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب کشور از افزایش ۴ درصدی مصرف آب در اردیبهشت امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: مهمترین توصیه ما برای کاهش مصرف آب در تابستان که زمان اوج مصرف است کاهش زمان بازنگه داشتن شیر آب در هنگام شستشوی دستهاست.

صبا به نقل از تسنیم، علی سیدزاده از افزایش 4 درصدی مصرف آب در اردیبهشت امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و با اشاره به این که این رقم در فروردین ماه 9 درصد را نشان می‌دهد افزود: مهمترین توصیه ما برای کاهش مصرف آب در تابستان که زمان اوج مصرف است کاهش زمان بازنگه داشتن شیر آب در هنگام شستشوی دستهاست.

وی با بیان این که با شیوع ویروس کرونا توصیه‌های بهداشتی بر شستشوی دست‌ها به مدت 20 ثانیه است گفت: به طور متوسط بازماندن شیر آب در 20 ثانیه سبب مصرف 5 لیتر در ثانیه می‌شود که اگر 10 ثانیه هنگام شستشوی دست‌ها شیر آب بسته بماند یعنی 2 و نیم لیتر در ثانیه به ازای هر بار شستشو صرفه جویی شده است.

سیدزاده ادامه داد: این کاهش زمان باز نگه داشتن شیر آب به معنای تغییر در کیفیت شستشوی دست‌ها نیست بلکه افراد می‌توانند ابتدا شیر آب را باز کرده دست‌های خود را به مایع آغشته کنند شیر آب را ببندند و بعد از پایان 20 ثانیه شستشوی دست‌ها دوباره شیر آب را باز کرده و دوباره دست‌های خود را بشویند.

وی با بیان این که رقم صرفه جویی شده در کاهش 10 ثانیه از باز ماندن شیر‌ها با در نظر گرفتن 80 میلیون جمعیت بسیار قابل توجه است گفت: استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب به نام درافشان در انتهای شیر نیز می‌تواند در کاهش مصرف آب و حفظ منابع آبی بسیار اثرگذار باشد.

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف آب کشور با بیان این که ما به طور معمول سالانه 2 موج مصرف را تجربه می‌کردیم افزود: در شرایط فعلی و با بروز بیماری کرونا 3 اوج مصرف در کشور اتفاق افتاده است که ما برای مدیریت منابع آب در این شرایط باید زمان شستشو را مدیریت کنیم.

وی اضافه کرد: در فروردین امسال حدود 540 میلیون متر مکعب آب تولید و در اختیار مصرف کننده قرار گرفت این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این رقم 493 میلیون متر مکعب است.

سیدزاده گفت: ما در صنعت آب کشور 160 هزار کیلومتر شبکه توزیع آب داریم که این شبکه نیازمند نگهداری و مراقبت است در این راستا اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب، مدیریت فشار آب در شبکه‌های توزیع و نصب شیر‌های فشارشکن از جمله اقدامات نگهداری این شبکه برای جلوگیری از بروز حوادثی مانند شکستگی لوله هاست.


کد خبر:2293772
۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۲:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.