English
جمعه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۰, ۰۰:۴۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آماده استفاده از میعانات گازی در نیروگاه ها هستیم

آماده استفاده از میعانات گازی در نیروگاه ها هستیم
معاون برق وزیر نیرو گفت: با بازطراحی توربین های گازی نیروگاه های کشور توسط یک سازنده داخلی آماده هستیم تا از میعانات گازی به عنوان سوخت نیروگاهی استفاده کنیم.

صبا به نقل از مهر، همایون حائری، معاون امور برق وزیر نیرو درباره استفاده از میعانات گازی به عنوان سوخت نیروگاه‌ها، گفت: یکی از شرکت‌های دانش بنیان و سازنده ایرانی در حال مطالعه و بررسی تغییر طراحی توربین‌های گازی نیروگاه‌ها است تا بتوانند از میعانات گازی به عنوان سوخت نیروگاه استفاده کنند.

وی افزود: وزارت نیرو آماده همکاری با وزارت نفت در این زمینه است و برای بررسی‌های لازم به صورت پایلوت نیروگاه عسلویه را به شرکت داخلی فعال در این زمینه معرفی کردیم تا توربین‌های آن را مورد بازبینی و بازطراحی قرار دهند.

به گفته این مقام مسؤول هزینه تولید برق از میعانات گازی به عنوان سوخت نیروگاهی تفاوت چندانی با هزینه تولید برق با گاز طبیعی ندارد؛ نکته مهم این است که ایران کشوری است که تنوع سوختی مطلوبی برای استفاده در صنایع مختلف دارد و باید از این تنوع سوختی به نحو احسن استفاده نمود.

به گزارش خبرنگار مهر، استفاده از میعانات گازی در سبد سوختی نیروگاه‌های کشور یکی از برنامه‌های وزارت نیرو در سال جدید است که وزیر نیرو در چشم انداز برنامه‌های این وزارتخانه برای سال جاری به آن اشاره کرده است. با توجه به افزایش تولید گاز از پارس جنوبی و در پی آن افزایش لاجرم تولید میعانات گازی به عنوان محصول ضمنی تولید گاز طبیعی، باید برنامه ریزی های لازم برای تنوع بخشی برای استفاده از آن را مد نظر قرار داد که استفاده سوخت نیروگاهی می‌تواند یکی از گزینه‌های مورد تأیید باشد.


کد خبر:4960142
۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۳۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.