English
سه شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تأمین بخشی از آب استان‌های ساحلی از طریق آب شیرین‌کن

تأمین بخشی از آب استان‌های ساحلی از طریق آب شیرین‌کن
وزیر نیرو تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی را در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو دانست و اظهار داشت: تأمین بخشی از آب استان‌های ساحلی از طریق آب شیرین‌کن مورد توجه ویژه قرار دارد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در نشست با استاندار بوشهر، معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آنها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: سرعت بخشی در راه‌اندازی پروژه‌های آب شیرین‌کن‌ این استان از جمله ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر ۲۸ هزار متر مکعبی سیراف - جم در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب است.

تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی استان بوشهر

استاندار بوشهر هم ضمن ابراز تقدیر و تشکر از عملکرد شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها افزود: وضعیت آبرسانی در استان بوشهر بهبود یافته که با تکمیل طرح‌های در دست اجراء به وضعیت پایداری دست می‌یابیم.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه طرح‌های مهم آبرسانی در دست اجراء است افزود: علاوه بر نوسازی شبکه‌های آبرسانی برای تامین آب شرب روستاها و شهرهای استان بوشهر پروژه‌های آب شیرین‌کن عملیات اجرایی آنها آغاز شده که روند آنها مطلوب است.

وی به افزایش ظرفیت تولید آب در پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار مترمکعبی با اجرای طرح توسعه‌ای ظرفیت تولید آب آن به ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب رسید که نقش مهمی در رفع مشکلات آبرسانی در نقاط مختلف شهر بوشهر از جمله رفع جیره بندی در نقاط جنوبی این شهر داشت.

ضرورت تکمیل پروژه‌های آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر و ۲۸ هزار مترمکعبی سیراف - جم

استاندار بوشهر طرح‌های آب شیرین‌کن در دست اجرای استان بوشهر برشمرد و تصریح کرد: ۲ پروژه بزرگ آب شیرین‌کن شامل ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر و ۲۸ هزار مترمکعبی سیراف - جم در دست اجرا است که تکمیل آنها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

گراوند با اشاره به طرح‌های آبرسانی در روستاهای استان بوشهر، تأسیسات آب‌شرب روستاها در قالب مجتمع‌هاى روستایى را از جمله پروژه‌هاى شاخص و مؤثر در پایدارى تأمین آب آشامیدنی استان بوشهر برشمرد.

وی روند اجرای طرح‌های شبکه گذاری فاضلاب در بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بافت تاریخی بوشهر یکی از نقاط مهم و با ارزش این شهر است که طرح فاضلاب در آن اجرایی شده و اکنون در مراحل پایانی این طرح قرار داریم.

صدور مجوز آب شیرین‌کن به ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار متر مکعب آب در استان بوشهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با قدردانی از توجه وزیر نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب نسبت به پروژه‌های آبرسانی استان بوشهر اظهار داشت: اکنون مجوز آب شیرین‌کن به ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار متر مکعب آب برای شهرها و روستاهای استان بوشهر با حمایت وزیر نیرو و شرکت مهندسی آبفا صادر شده که بخشی از این پروژه‌ها وارد مدار بهره‌برداری قرار دارد و بخشی هم امسال و مابقی در سال‌های بعد تکمیل و افتتاح می‌شود.

عبدالحمید حمزه‌پور با اشاره به اجرای پروژه‌های آب شیرین‌کن جم و بوشهر بیان کرد: تکمیل پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر و ۲۸ هزار متر مکعبی جم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که تلاش می‌شود بر اساس برنامه تعیین شده وارد مدار تولید شود.

کد خبر:55020
۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.