English
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹, ۰۹:۰۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اولویت وزارت نیرو تامین مصارف داخلی است

اولویت وزارت نیرو تامین مصارف داخلی است
وزیر نیرو با بیان اینکه امسال، تابستان گرم، نسبتا پایدار و زودرسی داریم، گفت: مصرف آب و برق به این جهت بالاست و شرایط کرونایی و ملاحظات بهداشتی هم مزید بر علت است، ولی از سوی دیگر آگاهی و همراهی مردم نیز سطح بسیار خوبی دارد و انشاءالله با آرامش و آسایش، تابستان را سپری خواهیم کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت منابع آب نسبتا" خوب است ولی چون عمده حساسیت ما روی آب شرب است، تامین آن نه فقط به حجم آب موجود در سدها که به ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها و وضعیت شبکه هم مرتبط است و امیدواریم مردم در مصرف آب و برق همراهی کنند تا بدون ایجاد مشکل برای خودشان و هم‌وطنانشان این روزها سپری شود.

اولویت، تامین مصارف داخلی است
وی همچنین درباره تبادل انرژی با کشورهای همسایه گفت: ما امکان تبادل انرژی با کشورهای همسایه را داریم و در زمان حاضر از یکی، دو جا برق وارد می‌کنیم و هر جا هم امکانش برای ما فراهم باشد و نیاز داشته باشند برق صادر می‌کنیم ولی در هر دو وضعیت، اولویت، تامین مصارف داخلی است.

بهره‌برداری از 2700 میلیارد تومان پروژه آب و برق در هرمزگان
وزیر نیرو در عین حال خاطرنشان کرد: فردا – پنجشنبه - در هفته دوازدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در استان هرمزگان دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه آب و برق افتتاح می‌شود.
اردکانیان افزود: از مهم‌ترین این پروژه‌ها، آب شیرین‌کن بندرعباس با ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است که جمعیت ۹۰ هزار نفری در بندرعباس و شهرستان خمیر از این فاز بهره‌برداری بهره‌مند می‌شوند، کیفیت آب بسیار خوب است و بقیه فازها هم  تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
وی گفت: فردا، همچنین پروژه بسیار مهم و پیچیده آبرسانی به بشاگرد افتتاح می‌شود. کار بسیار ارزنده‌ای انجام شده است. آب با کیفیت از سد «جگین» به میزان ۹۰۰ متر در یک مسیر ۸۱ کیلومتری پمپاژ می‌شود و شهرستان بشاگرد شامل شهرهای مختلف سردشت و تعدادی از روستاها مشروب خواهند شد.
وزیر نیرو افزود: علاوه بر این، یک واحد نیروگاه گازی در قشم با ظرفیت ۱۷۵ مگاوات وارد مدار بهره‌برداری شده و همچنین ۱۱۵ مگاوات نیروگاه بندرعباس بهبود وضعیت پیدا می‌کند.
وی اضافه کرد: همچنین تعدادی پروژه خط انتقال و توزیع در استان هرمزگان بهره‌برداری می‌شود که عمدتا" اثر آن روی برق مطمئن و پایدار برای شهرستان‌های میناب، سیریک و منطقه بوده و از افت ولتاژ جلوگیری می‌کند و هم‌وطنان شرایط مناسب‌تری از این حیث خواهند داشت‌.

کد خبر:55233
۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.