English
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فعالیت صنعت برق با تمام ظرفیت در شرایط کرونایی

فعالیت صنعت برق با تمام ظرفیت در شرایط کرونایی
یکی از نگرانی هایی که برای این روزها وجود دارد، عبور مصرف از ظرفیت شبکه های برق و همچنین از میزان ظرفیت عملی تولید برق است که در این صورت، بروز خاموشی های پراکنده و یا حتی وسیع دور از ذهن نیست.


صبا به نقل از تسنیم، با شکست رکورد تاریخی مصرف برق در شبانه روز گذشته و فشاری که شبکه برق کشور در دو نوبت پیک شبانه و پیک روزانه مصرف برق وارد می شود، به منظور جلوگیری از قطعی برق در کشور، کارکنان صنعت برق با تمام ظرفیت در سر کار خود حاضر هستند. این درحالی است که در اغلب مشاغل، به علت شرایط کرونایی، فعالیت کاری با ظرفیت های محدودتری صورت می گیرد و اغلب کارکنان به صورت شیفتی سرکار حاضر می شوند.

یکی از نگرانی هایی که برای این روزها وجود دارد، عبور مصرف از ظرفیت شبکه های برق و همچنین از میزان ظرفیت عملی تولید برق است که در این صورت، بروز خاموشی های پراکنده و یا حتی وسیع دور از ذهن نیست.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با نگرانی از روند کنونی مصرف برق در این خصوص گفت: دمای هوا در هفته جاری گرمتر خواهد شد و این روند در صورتی که همه باهم همکاری نکنیم و مصرف برق را حداقل به میزان 10 درصد کاهش ندهیم، باعث نگرانی است.

وی افزود: همه پرسنل صنعت برای عدم بروز مشکل سرکار هستند و از تعطیلی خبری نیست تا از این گرمای طاقت فرسا عبور کنیم.

سخنگوی صنعت برق  با بیان این که نوسان های مکرر در مصرف برق و افزایش شدید مصارف، باعث استهلاک بیشتر نیروگاه ها و تاسیسات صنعت برق می شود، خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که همه مشترکان در ساعت های بین 13 تا 17 مصرف برق خود تنها 10 درصد کاهش دهند، هیچ مشکلی برای تامین برق ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که تنها رعایت سه نکته در ساعت های مذکور کافی است که از خطر خاموشی احتمالی عبور کنیم، افزود: بهترین راهکار برای کاهش مصرف به صورت فوری و جلوگیری از ایجاد محدودیت و خاموشی احتمالی، تنظیم درجه کولرهای گازی روی 24 درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی است.

رجبی مشهدی درخصوص دیگر راهکار موثر در کاهش مصرف نیز گفت: همچنین مشترکان می توانند استفاده از وسایل پرمصرف برقی را به پیش از ظهر و یا آخر شب موکول کنند.

سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: مشترکان با رعایت این نکات بسیار ساده که هیچ مشکلی را در آسایش آنها نیز ایجاد نمی کند، می توانند علاوه بر کاهش مصرف برق خود، کمتر شدن مبلغ قبض برق خود را نیز مشاهده کنند .


کد خبر:2309780
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۲۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.