English
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احتمال قطعی برق در محدوده زندگی شما وجود دارد

احتمال قطعی برق در محدوده زندگی شما وجود دارد
به دنبال افزایش کم سابقه مصرف برق در کشور و ضرورت همکاری هرچه بیشتر پایتخت نشینان به منظور جلوگیری از بروز خاموشی، تهرانی ها این روزها شاهد دریافت پیامک هایی متفاوت همچون "هشدار خاموشی! احتمال قطعی برق در محدوده زندگی شما وجود دارد!" هستند.


صبا به نقل از تسنیم، امروز پیامک هایی در خصوص احتمال بروز خاموشی و اطلاع رسانی در این زمینه به تلفن همراه تعداد زیادی از مشترکان تهرانی ارسال شده است.

متن این پیامک‌ها بدین شرح است: "سلام، از امروز با همکاری شرکت توزیع برق استان تهران فشار به شبکه‌ی برق و احتمال قطعی برق را از این کانال به اطلاع شما می‌رسانیم. این خدمت هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. شرکت دانش بنیان سامان توس" , " هشدار اوج مصرف برق! شما می توانید با مدیریت و کاهش مصرف برق خود در ساعات 12 تا 16 امروز, احتمال قطعی برق در محدوده خانه خود رو کاهش دهید و در خانه خود ایمن و خنک بمانید."

حسین صبوری، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص پیامک هایی که این روزها به دست تهرانی ها می رسد گفت: به دنبال افزایش دمای هوا، روز شنبه؛ 28 تیرماه با ثبت رقمی بیش از 58 هزار مگاوات، میزان مصرف برق در کشور به بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ صنعت برق ایران رسید که با توجه به پیش بینی های انجام شده مبنی بر افزایش بیشتر دمای هوا در طول هفته جاری، روند تغییرات مصرف برق به ویژه در روزهای پیش رو، می تواند نگران کننده باشد.

صبوری با اشاره به وجود 4.5 میلیون مشترک برق در تهران و تاثیر غیرقابل انکار پایتخت بر مصرف برق سراسری گفت: اگرچه با تلاش های شبانه روزی انجام شده و تدابیری که پیش از این و از مهرماه سال گذشته در حوزه فنی مهندسی و فرهنگی اندیشیده شده است، شبکه برق تهران در حال حاضر در شرایط پایدار قرار دارد اما در صورت تداوم افزایش دمای هوا و یا کوچکترین تغییری در الگوی رفتار مصرف مشترکان، ممکن است شبکه برق پایتخت با وضعیتی نامساعد و حتی خاموشی مواجه شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اضافه کرد: به همین دلیل ضمن قدردانی از شهروندان فهیم پایتخت و همکاری قابل تقدیر آنان در کنترل مصرف برق، به منظور آگاهی بیشتر مشترکان از شرایط کلی و منطقه ای شبکه تهران به شکل لحظه ای، از 25 تیرماه با همکاری یک شرکت معتبر دانش بنیان، در تلاشیم تا با ارسال روزانه پیامک هایی هدفمند، با ایجاد آگاهی در مخاطبان از وضعیت لحظه ای مصرف برق در هر منطقه، ضمن جلب همکاری هرچه بیشتر مشترکان تهرانی، فشار وارد بر شبکه را، کاهش داده و مانع از بروز خاموشی در تهران و همچنین کشور شویم.  

صبوری این اقدام را در راستای اجرای طرحی با عنوان تجمیع کننده های بار خواند و اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور، بر اساس تصمیم وزارت نیرو و شرکت توانیر، طی فراخوان هایی، مدیریت و کنترل بار در دوران پیک مصرف به خارج از مجموعه صنعت برق و شرکت ها و افراد علاقه مند در این حوزه؛ برون سپاری شده و شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز با امضای قرارداد با شرکتی دانش بنیان و استفاده از فناوری های پیچیده مبتنی بر هوش مصنوعی، پیامک های ارسالی را در تعامل با میزان مصرف برق ثبت شده در پست های فشار متوسط، طراحی و با هدف جلب توجه مشترکان به اهمیت همکاری در کنترل پیک،  ارسال خواهد کرد.

وی از پایتخت نشینان درخواست کرد با عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف همچون اتو، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، فر برقی و جاروبرقی در ساعات 12 تا 16  و 20 تا 24 و همچنین تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی عدد 24 یا بالاتر، همچون سالهای گذشته، به تعدیل بار شبکه برق تهران و کشور کمک کنند.


کد خبر:2310025
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۲۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.