English
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹, ۱۹:۲۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

توان متخصصان داخلی در ساخت ایستگاه‌های برق فشار قوی

توان متخصصان داخلی در ساخت ایستگاه‌های برق فشار قوی
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر با بیان اینکه متخصصان این شرکت برای طراحی و ساخت سواسازها (سکسیونرها) در ایستگاه‌های برق فشار قوی به توان بالایی دست یافته و در این زمینه بی نیاز از سرمایه‌گذاری و کمک متخصصان خارجی شده اند گفت: امسال طراحی ساخت و تعویض بیش از ۹۰ بازوی کامل جداکننده ۶۶ کیلوولت در استان‌های فارس و بوشهر با موفقیت انجام شده است.

صبا به نقل از ایرنا، حمزه روغنیان روز شنبه با بیان اینکه در تعدادی از ایستگاه های امور بهره برداری برق در شمال و غرب ، شرق و جنوب استان فارس به دلیل فرسودگی زیاد بازوها و کاستی های متعدد و افزایش بار، بهره برداری از جداکننده ها  با مشکل مواجه  شده بود افزود: بررسی کارشناسی در این زمینه  صورت گرفت و پس از انجام مطالعات دقیق و مستمر بازوی جدیدی توسط کارشناسان مجری طرح و بهینه سازی این شرکت طراحی گردید که با گذرندان کلیه مراحل آزمایش  و انجام محاسبات حرارتی و الکتریکی تعداد ۹۰ بازوی سواساز  با هزینه ای بالغ بر هفت  میلیارد ریال  جهت ایستگاه های استان فارس و بوشهر نصب گردید و مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر ادامه داد : از مزایای این طرح  می توان به بومی سازی در جهت ساخت بازوی جداکننده توسط کارشناسان معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس ،  بازسازی تجهیزات  فرسوده و به روزآوری آن ، صرفه جویی بیش از ۳۵ میلیارد ریالی اشاره کرد.

مهندس روغنیان همچنین گفت:  تقویت قسمت های درگیر بازوی سواساز  در مقایسه با بازوی قبلی به منظور عبور حتی بیش از جریان نامی از جمله  نکات قابل توجه در اجرای این طرح است.

جداکننده ها یا سکسیونرها یکی از کالاهای  بنیادی در ایستگاه‌های  برق فشار بالا به شمار می روند ، عمل و کار این جداکننده ها در ایستگاه‌های برق فشار قوی، جدا کردن بخش‌های گوناگون دارای ولتاژ است و امکان کار و بستن و بازکردن تجهیزات برروی خطوط  را فراهم می‌سازد. 

دستیابی متخصصان داخلی به دانش طراحی و ساخت جداکننده ها در ایستگاه‌های برق فشار قوی رویکردی در راستای جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است که اکنون متخصصان شرکت برق منطقه ای فارس به آن دست یافته اند.


کد خبر:83883420
۴ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۵۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.