English
چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹, ۱۰:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تلاش برای شتاب‌بخشی به اجرا و تکمیل طرح‌های صنعت آب و برق

تلاش برای شتاب‌بخشی به اجرا و تکمیل طرح‌های صنعت آب و برق
وزیر نیرو گفت: امسال تلاش می‌کنیم بتوانیم سرعت بیشتری به اجرا و تکمیل طرح‌های صنعت آب و برق بدهیم.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چون دوره اجرای طرح‌های بزرگ بیش از یک سال مالی خواهد بود، همگی این طرح‌ها به نوعی در چرخه طرح‌های نیمه تمام هستند و آنچه امسال افتتاح می‌شود از سال‌های پیش شروع شده و یک‌سری طرح هم امسال شروع و سال‌های بعد به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با تاکید بر اینکه بحث مهم ما تنوع بخشی به منابع مالی است، اظهار کرد: وزارت نیرو تا حدودی نسبت به گذشته موفق شده با منابع و ساز و کارها و روش‌های جدید، ظرفیت منابع مالی خود را افزایش دهد.
اردکانیان گفت: وزارت نیرو زمانی تنها متکی به آنچه که در بودجه سالیانه برای این وزارتخانه در نظر گرفته می‌شد، بود؛ اما در این سال‌ها به منابع داخلی از محل فروش آب و برق متکی هستیم، بخشی از محل صادرات انرژی و بخشی دیگر نیز از محل ساز و کارهایی تامین می‌شود که منابع خصوصی را جذب کار می‌کنیم.
وی افزود: برای تکمیل طرح‌ها، ساز و کارهایی هم در قانون بودجه برای تهاترها و عرضه طرح‌ها به بخش خصوصی در اختیار ما گذاشته شده که امید است با فعال‌تر کردن این ساز و کارها به تکمیل طرح‌ها سرعت ببخشیم.
اردکانیان گفت: خوشبختانه طرح‌های نیمه تمامی که به این شکل تعطیل شده باشد وجود ندارند، مگر این که تغییراتی در اثر مطالعات و محاسبات مربوط به شرایط زیست محیطی آنها پیش آمده باشد.
وی درباره رمزارزها هم گفت: اصل موضوع روشن است؛ هیئت وزیران مصوبه‌ای را برای چگونگی استفاده از این شرایط تصویب کردند و در میان دست اندرکاران استخراج رمز ارزها، تقسیم کاری بین دستگاه‌ها شده و وزارت صمت مسئولیت صدور مجوز را دارد؛ وزارت نیرو هم وقتی مجوز صادر شده باشد نسبت به ارائه خدمت اقدام می‌کند.
وی ادامه داد: مانند هر کار دیگری که نیاز به مجوز دارد این کار هم نیاز به مجوز دارد و با کسی که بدون مجوز و خارج از عرف اقدام کند برخورد می‌شود.
اردکانیان افزود: این که توانیر پاداشی را برای اطلاع‌رسانی در مواردی که ضوابط اعلام نشده تعیین کرده، به دلیل اهمیت وضعیت برق در تابستان بویژه در شرایط کرونایی است.

کد خبر:55803
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۳۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.