English
جمعه، ۱۱ مهر ۱۳۹۹, ۰۰:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وزیر نیرو به سوالات نمایندگان پاسخ داد

وزیر نیرو به سوالات نمایندگان پاسخ داد
رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس به سوالات نمایندگان لاهیجان و زابل پاسخ داد.


صبا به نقل از ایرنا، «فریدون عباسی» با تشریح جلسه روز سه شنبه کمیسیون انرژی مجلس اظهارداشت: در این جلسه که با حضور اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد، ‌ سوال رسول فرخی نماینده لاهیجان و سیاهکل درباره فرسودگی شبکه‌های انتقال برق بررسی و مقرر شد وزارت نیرو ظرف دو هفته این موضوع را بررسی و برای رفع فرسودگی شبکه‌های انتقال برف و کابل گام‌های موثری بردارد.

نماینده مردم کازرون ادامه داد: در این جلسه همچنین سوال حبیب الله دهمرده نماینده زابل در مورد دلایل تاخیر در تکمیل نیروگاه بادی برق میل نادر در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان مطرح شد.

وی اضافه کرد: به گفته این نماینده، اگر زیرساخت‌ها برای ورود بخش خصوصی فراهم شود، استان سیستان و بلوچستان به تنهایی می‌تواند برق چندین استان را تامین کند و مزرعه بادی میل نادر موجب توسعه استان و افزایش امنیت منطقه خواهد شد.

رییس کمیسیون انرژی با اشاره به پاسخ‌های وزیر نیرو به پرسش نماینده زابل، گفت: اردکانیان با پذیرش تاخیر در انجام این مهم، توضیح داد که بخشی از این تاخیر به کمبود بودجه و بخشی دیگر به مشکلات فنی و عدم ظرفیت موجود در کارخانه‌های ساخت تجهیزات مربوط است.

 عباسی خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت صورت گرفته در تکمیل این نیروگاه، مقرر شد؛ تا پایان شهریورماه ۵ مگاوات برق از ۵۰ مگاوات برنامه‌ریزی شده به شبکه وصل شود و برنامه‌ریزی ۲ ماهه برای بتن ریزی دکل‌های بعدی صورت گیرد.


کد خبر:83912032
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۵۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.