English
پنج شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹, ۱۵:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اعلام آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

اعلام آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو با اعلام آمادگی این وزارتخانه برای همکاری با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سختی ورود به صنعت، یکی از دغدغه‌های جدی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است که اغلب برای استاندارد محصولات خود با موانعی روبه رو هستند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محمدصالح اولیا» در نشست امضای تفاهم‌نامه گسترش زمینه‌های همکاری آموزشی، پژوهشی و فناوری که روز یکشنبه بین وزارت نیرو و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران انجام شد، اظهار داشت: لازم است فضا را برای ورود بخش خصوصی به صنعت آب و برق باز کرده و مکانیزم‌های این کار را تسهیل کنیم که پژوهشگاه نیرو در این زمینه قدم‌های خوبی را برداشته است.
وی ادامه داد: وزارت نیرو با توجه به پتانسیل‌هایی که دارد و مجموعه‌ای از عناصر در کنار هم برای تخصصی کردن همکاری‌ها در حوزه آب و برق، می‌توانیم نه صرفا به خاطر این تفاهم‌نامه که در چارچوب توانمندسازی شرکت‌های کوچک و متوسط، دانش‌بنیان و فناور از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شویم و توان خود را بر کارهای مشترک بگذاریم.
‌اولیا افزود: فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک در چارچوب این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است. تامین مالی یکی از دغدغه‌های ماست. با بهره‌مندی از ظرفیت‌های آزمایشگاهی و نیروی انسانی می‌توان این استانداردها را راحت‌تر به شرکت‌های کوچک و متوسط ارائه کرد و از این طریق امکان دسترسی ما تسهیل می‌شود.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: فرصت و زمینه کار در این راستا زیاد است که امید می‌رود در عمل هم به خوبی موارد لازم را اجرایی کنیم تا منجر به دستاوردهای خوبی برای دو طرف شود.
در این نشست، همچنین معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با یادآوری همکاری‌های پیشین وزارت نیرو و وزارت صنعت در دهه‌های گذشته گفت: این همکاری‌ها نتیجه یک‌سری تعامل‌ها بود که در آن مقطع شکل گرفت.
«محسن صالحی‌نیا» با یادآوری توانمندی وزارت نیرو در زمینه ساخت نیروگاه خاطرنشان کرد: کشور در زمینه ساخت نیروگاه‌ حرف برای گفتن دارد.
وی همچنین به مفاد تفاهم‌نامه اشاره کرد و اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در زمینه‌های مختلفی از جمله تدوین استانداردها، بسیاری از ظرفیت‌ها را می‌تواند فعال کند و شرکت‌های متوسط و کوچک با تدوین استانداردها، در زنجیره تامین واحدهای بزرگ می‌توانند کار خود را بهتر عملیاتی کنند.
صالحی‌نیا همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی در چارچوب تفاهم‌نامه را یادآوری کرد و گفت: این‌ موارد اقدام‌های خیلی خوب و متحولانه‌ای است که در این ارتباط می‌تواند بیشتر کمک کند و لازم است این زیرساخت‌ها را بتوانیم با هم پیش برده و شرکت‌ها را در زنجیره تامین مالی مناسب قرار دهیم.
وی گفت: این مسیر خوبی است ولی می‌طلبد که با تلاش بیشتری نیازهای همدیگر را شناسایی و در جهت پژوهشی و توانمندسازی به‌کار گیریم.
این مقام وزارت صمت افزود: امید است این تفاهم‌نامه مبنایی برای توسعه همکاری‌ها باشد.


کد خبر:57467
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۲۳:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.