English
پنج شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹, ۱۴:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سامانه اطلس آب و فاضلاب اصفهان راه‌اندازی شد

سامانه اطلس آب و فاضلاب اصفهان راه‌اندازی شد
مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی فاضلاب شرکت آبفای اصفهان گفت: با بهره‌مندی از سامانه اطلس، مدیریت کمی و کیفی فرآیند تبدیل کروکی طرح‌های لوله‌گذاری‌های آب و فاضلاب به پروفیل، در سطح استان با استفاده از فن‌آوری روز انجام می‌شود.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن صالح" در این‌باره اظهار کرد: یکی از مهمترین درگاه‌های ارتباط مستقیم حوزه‌های فنی با مشترکا‌ن و مراجعان، واحد طراحی نقشه و تهیه پروفیل به‌منظور اصلاح یا توسعه تاسیسات آبفا است.
مدیر دفتر مطالعات و بررسی های  فنی فاضلاب شرکت آبفای اصفهان، افزود: با توجه به توسعه روز افزون مناطق تحت پوشش خدمات شرکت، افزوده شدن تراکم ساخت و ساز در مناطق مختلف و اضافه شدن محدوده‌های روستایی به جوامع هدف خدمات آبفای استان، حجم مراجعات به این واحد به صورت فزاینده‌ای در حال افزایش است.
وی روش‌های سنتی تهیه پروفیل را موجب طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با هدف ایجاد رضایت بیش از پیش مشترکان، سامانه اطلس در سطح استان راه اندازی شد تا به این ترتیب علاوه بر افزایش دقت در طراحی پروفیل‌ها، مدت زمان رسیدگی به درخواست‌ها کاهش یافته و امکان پیگیری درخواست‌های معطل مانده به صورت روزانه برای مدیران سیستم فراهم شود.
مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی فاضلاب شرکت آبفای اصفهان عنوان کرد: با راه‌اندازی این سامانه نیاز به استفاده از کاغذ به حداقل ممکن رسیده و محدود به چاپ نسخه نهایی پروفیل شده است. عدم نیاز به مراجعات حضوری همکاران آبفا از سراسر استان به ستاد مرکزی برای پیگیری امور مربوط به طراحی و تحویل پروفیل‌ها نیز از دیگر نتایج مهم استقرار این سامانه است.
وی با اشاره به برخی از قابلیت‌های این سامانه نیز گفت: ارتباط با سامانه "همارا" به‌منظور آرشیو پروفیل‌ها و مستندات تهیه شده با فرمت‌های دیجیتالی و در نتیجه قابلیت آرشیو طبقه بندی شده اسناد در فرمت‌های مختلف با تعریف سطوح دسترسی محدود یا نامحدود و نیز رصد و نمایش تفکیکی سرعت عمل واحدهای مختلف، طی فرآیند و ایجاد شرایط مدیریت زمان تهیه پروفیل، از فواید راه‌اندازی این سامانه است.
صالح، افزایش دقت و کیفیت طراحی نقشه‌ها و به حداقل ‌رساندن زمان تهیه پروفیل که نقش مهمی در رضایت‌مندی مراجعان را دارد، یکی دیگر از قابلیت‌های اجرای این پروژه بر شمرد و خاطرنشان ساخت: بارگذاری لحظه‌ای و مستقل هر پروفیل از آلبوم مربوطه در سامانه و امکان دسترسی بلافاصله به مدرک و چاپ نسخه تایید شده توسط منطقه مورد نظر، جستجوی چند منظوره اسناد و مدارک به منظور پاسخگویی بهتر به ارباب رجوع، اتصال هر مستند به مکان جغرافیایی عارضه مربوطه در زیرساخت مکانمند (تحت GIS) به منظور ایجاد امکان ردیابی مکانی مستندات و نیز پیش بینی توسعه سامانه به زیرساخت‌های موبایل جی آی اس از دیگر مزایای این سامانه است.

کد خبر:57496
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.