English
شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹, ۰۶:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سهمی از بازار بزرگ بازسازی ترانس‌های منطقه را به شرکت‌های ایرانی اختصاص دهیم

سهمی از بازار بزرگ بازسازی ترانس‌های منطقه را به شرکت‌های ایرانی اختصاص دهیم
مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق وزارت نیرو در آئین افتتاحیه هفتمین کنفرانس بین المللی ترانسفورماتور گفت: با توجه به بازار گسترده‌ای که در حوزه تعمیرات و بازسازی ترانسفورماتورها در منطقه وجود دارد، باید تلاش کنیم سهمی از این بازار را از آن خود کنیم.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلی فرحناکیان" با اشاره به رتبه ایران در حوزه تولید برق گفت: ایران هم اکنون در این زمینه در رتبه 16 تا 18 دنیا قرار دارد.
فرحناکیان همچنین به دستاوردهای ایران در حوزه کاهش خاموشی‌ها، کاهش تلفات برق و ... اشاره کرد و افزود: اینکه حدود 19 سال خاموشی سراسری نداشتیم، دستاورد بسیار بزرگی است که بخش مهمی از آن مرهون تلاش‌های متخصصان در حوزه بهره برداری از ترانسفورماتورها بوده است.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو در حال حاضر مسئولیت کمیسیون مشترک ایران با 10 کشور را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: این فرصت بی‌نظیری برای شرکت‌های فعال در حوزه صنعت آب و برق ایجاد می‌کند تا بتوانند بازار خود را گسترش دهند.
مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق وزارت نیرو در عین حال اظهار داشت: بر اساس برآوردها بیش از 50 هزار ترانس فرسوده در منطقه وجود دارد که حتی اگر شرکت‌های ایرانی بتوانند تعمیرات و بازسازی نیمی از آن را به خود اختصاص دهند، بازار بسیار بزرگی را از آن خود کرده‌اند.
فرحناکیان با بیان این که بیش از 2 هزار شرکت عضو سندیکای برق ایران هستند، اضافه کرد: در ملاقات‌های خارجی شاهد شگفتی آنها از وجود توان مهندسی بالای متخصصان و شرکت‌های ایرانی هستیم.
وی یادآور شد: در حال حاضر تعداد زیادی ترانس معیوب و آسیب دیده در کشورهای عراق و سوریه وجود دارد که می‌تواند بازار فعالیت خوبی برای شرکت‌های ایرانی باشد.
سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق وزارت نیرو خاطرنشان کرد: همچنین ونزوئلا نیز در این خصوص به ایران پیشنهاد همکاری داده است و ما درصدد یافتن راه‌هایی برای گسترش این همکاری‌ها هستیم.
برپایه این گزارش، هفتمین کنفرانس بین المللی ترانسفورماتور امروز پنجشنبه اول آبان برگزار شد. در این کنفرانس بیش از 22 مقاله توسط متخصصان صنعت ترانسفورماتور ارائه شد.

کد خبر:57705
۳ آبان ۱۳۹۹ ۲۳:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.