English
سه شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹, ۱۹:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دیسک بالانس متحرک در نیروگاه رامین اهواز ساخته شد

دیسک بالانس متحرک در نیروگاه رامین اهواز ساخته شد
سرپرست معاونت نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین اهواز، از ساخت دیسک بالانس متحرک پمپ توربو فیدپمپ با استفاده از ظرفیت داخلی و تکیه بر دانش و تجربه کارکنان خبر داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "فربد قیصری پور" با اعلام این خبر اظهار داشت: تامین برخی قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاه به‌منظور حفظ پایداری واحدهای تولید برق یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این شرکت بوده و با توجه به چالش‌های اقتصادی و مشکلات ناشی از اعمال تحریم‌ها، توانستیم با اجرای مهندسی معکوس و با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان خود بسیاری از این قطعات را از طریق پتانسیل و امکانات داخل نیروگاه مورد ساخت یا بازسازی قرار دهیم.
وی با اشاره به رویکرد این نیروگاه به‎‌منظور برداشتن گام اساسی در عرصه خودکفایی ملی گفت: بالانس هیدرولیکی یکی از روش‌های فنی به‌منظور خنثی کردن نیروی حرکت محوری و جلوگیری از حرکت روتور به یک سمت پوسته پمپ است که در این روش از وسیله‌ای به نام دیسک بالانس استفاده می‌شود.
وی افزود: دیسک‌های بالانس استفاده شده قبلی و موجود در نیروگاه دارای سختی پایینی هستند که امکان سخت کاری آنها دیگر وجود ندارد و با توجه به قیمت بالا و همچنین چالش‌های متعدد تامین این تجهیز از کشور سازنده آن، توانستیم با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان و همچنین استفاده از امکانات شرکت‌های داخلی، با استفاده از مواد داخلی و رعایت استاندارهای فنی اقدام به ساخت این تجهیز حساس کنیم.
سرپرست معاونت نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین با اشاره به قیمت تقریبی یک هزار و 500 دلاری نمونه خارجی و همچنین قیمت ۳۵ میلیون تومانی قیمت نمونه داخلی این دیسک بالانس، مجموع هزینه ساخت این تجهیز از قبیل مواد اولیه، سخت‌کاری و ماشین‌کاری توسط متخصصان نیروگاه رامین را ۱۵ میلیون تومان عنوان کرد.

کد خبر:57754
۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۰:۴۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.