English
شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹, ۰۵:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مشترکان پُرمصرف در طرح برق اُمید از مولد خورشیدی استفاده کنند

مشترکان پُرمصرف در طرح برق اُمید از مولد خورشیدی استفاده کنند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از مشترکان پُرمصرف برق خواست در طرح برق اُمید، از مولدهای خورشیدی جهت کاهش میزان مصرف برق خود استفاده کنند.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" در نشستی با معاونت درآمد و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از اهداف مهم طرح برق امید، کاهش مصرف برق مشترکان پرمصرف است. این دسته از مشترکان می‌توانند علاوه بر اجرای اقدامات بهینه‌سازی مصرف، با نصب یک مولد خورشیدی ساده با قیمت معقول، بخشی از مصرف برق خود را تأمین کنند.
 
وی با بیان اینکه ‌به عنوان نمونه یک پنل روی کولر آبی پشت بام، 20 درصد از برق مشترک پرمصرف را تأمین می‌کند، اظهار داشت:‌ تسهیلاتی با سود حداقلی و دوره بازپرداخت سه ساله برای این مشترکان در نظر گرفته شده است.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه یک بار پنل خورشیدی نصب می‌کنید و سال‌ها از برق پاک آن بهره‌مند خواهید شد، خاطرنشان کرد:‌ به طور نمونه با نصب یک مولّد خورشیدی کوچک، حداقل 20 درصد مصرف برق مشترک پرمصرف می‏‌تواند کاسته شود.
 
راهزادی گفت: این مولّد خورشیدی فضای کمی را اشغال می‌کند و شرکت ساتبا، با پرداخت یارانه سود تسهیلات، این مولّد را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد و در این شرایط، مشترک ماهیانه مبلغی را در ظرف مدت سه سال پرداخت خواهد کرد.
 
این مسئول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود:‌ در کشور تعداد اندکی از مشترکان برق هستند که برق زیادی را در بخش خانگی مصرف می‌کنند، هرچند این مشترکان حدود 15 درصد از کل مشترکان را شامل می‌شوند اما گاهی مصرف کل آنها 9 برابر و چه بسا بیشتر از مشترکان کم مصرف است.
 
راهزادی با بیان به اینکه بررسی‌های ما نشان می‌دهد این مشترکان با انجام چند راهکار ساده می‌توانند بخش قابل توجهی از مصرف غیر ضروری خود را کاهش دهند، یادآورشد: این گونه برق غیر ضروری در بخش های مولد کشور از جمله صنعت مصرف می‌شود.
 
وی گفت:‌ این کاری است که کشورهای پیشرفته دنیا سال‌های پیش انجام داده‌اند و خوشبختانه ایران نیز در جایگاهی قرار دارد که به راحتی می‌تواند به کشورهای دارای بهره وری بخش برق بپیوندد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این دسته از مشترکان می‌‏توانند علاوه بر اجرای اقدامات بهینه‌سازی مصرف، با نصب یک مولّد خورشیدی خودتأمین، آن مقدار مصرف مازادی که واقعا قابل کاهش نیست را تأمین کنند.

کد خبر:57841
۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۰:۴۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.