English
یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹, ۲۲:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

طرح خط انتقال آب از سد مخزنی ماملو به صنایع پایین‌دست افتتاح شد

طرح خط انتقال آب از سد مخزنی ماملو به صنایع پایین‌دست افتتاح شد
فاز اول خط انتقال آب از سد مخزنی ماملو به صنایع پایین‌دست به طول ۱۶.۵ کیلومتر به منظور تأمین آب مورد نیاز این صنایع، در قالب سی و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یوسف رضاپور" سرپرست شرکت آب منطقه‌ای تهران در رابطه با این طرح گفت: افزایش روزافزون جمعیت در شهرهای بزرگ بخصوص استان تهران از یک سو و توسعه شهرک‌های صنعتی از سوی دیگر، لزوم برنامه‌ریزی برای تأمین آب این مراکز را ایجاد می‌کرد که طرح مذکور بر این اساس، پایه‌ریزی و عملیاتی شد.
وی افزود: در صورت تامین منابع مالی لازم توسط ذینفعان، باقیمانده خط انتقال به طول ۶.۵ کیلومتر تا پایان سال اجرا و آب مورد نیاز نیروگاه‌های شاهد و دماوند تامین خواهد شد.
 
رضاپور در ادامه اظهار کرد: هدف از اجرای طرح خط انتقال از سد ماملو به صنایع پایین دست انتقال آب مورد نیاز صنایع شرق و جنوب شرق تهران به میزان ۷ میلیون متر مکعب (300 لیتر در ثانیه) در سال است.
 
وی با بیان اینکه با افتتاح شدن این طرح، انتقال آب از سد ماملو به شهرک‌های صنعتی منطقه و نیروگاه‌های موجود انجام شده و کمبود نیاز آبی نیروگاه‌ها و صنایع موجود و آتی این محدوده و همچنین سایر ذینفعان برطرف می‌شود، افزود: همچنین با اجرای این طرح آب پایدار مورد نیاز فعلی و آتی معادن شن و ماسه مستقر در منطقه، شهرک صنعتی عباس آباد و نیروگاه‌های تولید برق شاهد و دماوند (شهدای پاکدشت) تامین می‌شود.

رضاپور در ادامه با تاکید بر اینکه افتتاح این پروژه، اشتغال‌زایی پایداری را برای منطقه ایجاد می‌کند و حدود 35 هزار شغل مستقیم فعلی تثبیت و در صورت تکمیل  و توسعه صنایع منطقه بیش از 10 هزار شغل مستقیم جدید ایجاد خواهد شد، بیان کرد: اکنون با افتتاح این طرح، میزان برداشت آب‌های زیرزمینی توسط صنایع پایین‌دست کاهش یافته و بدین ترتیب سطح تراز آبخوان‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی افزایش پیدا می‌کند.
 
سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران در پایان در خصوص موقعیت جغرافیایی این طرح گفت: محدوده اصلی مطالعاتی این طرح از موقعیت سد ماملو در شرق تهران و در مجاورت منطقه نظامی پارچین که در محل تقاطع رودخانه های جاجرود و دماوند احداث شده است شروع و از ضلع شمال غربی شهرک صنعتی عباس آباد و شهرستان شریف آباد، وارد این محدوده می‌شود.

کد خبر:59175
۲ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.