English
شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹, ۰۶:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

طرح‌های نیروگاه‌ خورشیدی در استان تهران حمایت می‌شود

طرح‌های نیروگاه‌ خورشیدی در استان تهران حمایت می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: گسترش و حمایت از احداث نیروگاه های خورشیدی یکی از راهبردهای محوری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در راستای کاهش تلفات و جبران افت ولتاژ شبکه برق است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حاجی رضا تیموری" در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرمنطقه برق پاکدشت با اعلام این خبر گفت: با تولید انرژی‌های پاک سالیانه میلیون‌ها مترمکعب سوخت فسیلی صرفه جویی شده و از انتشار گازهای آلاینده جلوگیری می‌شود، همچنین علاوه بر مزایای پدافند غیرعامل در اشتغال‌زایی جوانان منطقه نیز تأثیر خواهد داشت.
تیموری با اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و ارائه خدمات الکترونیکی از طریق اپلیکیشن برق من، سایت شرکت برق و تلفن 121 بر لزوم استفاده هرچه بیشتر مشترکان و متقاضیان از خدمات مذکور و عدم مراجعه حضوری به مناطق برق تحت پوشش شرکت تاکید کرد و افزود: هم اکنون 37 خدمت به صورت غیرحضوری به مشترکان ارائه می‌شود.
وی ضمن قدردانی از همکاری مشترکان بخش‌های مختلف برای گذر موفق از دوره اوج مصرف تابستان، گفت: مبلغ 149 میلیارد ریال به عنوان پاداش، برای مشترکان مذکور تخصیص داده شد که از این مبلغ 114 میلیارد ریال سهم صنایع، 17 میلیارد ریال سهم کشاورزان و 18 میلیارد ریال هم سهم سایر مشترکان است و به حساب بستانکاری آنها منظور خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با قدردانی از تلاش‌های تمامی همکاران و مشترکانی که در طرح‌های فنی و غیرفنی مدیریت مصرف انرژی در تابستان مشارکت داشتند، گفت: استفاده از مولدهای تولید برق توسط مشترکان دیماندی، قطع برق چاه‌های آب کشاورزی به مدت چهار ساعت در زمان اوج مصرف، عقد تفاهم نامه با مشترکان صنعتی و جابجایی بار مصرفی آنها به روزهای پنجشنبه و جمعه و همکاری شهرک‌های صنعتی در کاهش ساعات فعالیت خود به مدت چهار ساعت در طی دو روز در هفته در زمان‌های اوج بار، مؤثرترین طرح‌های انجام شده در راستای تأمین برق پایدار برای کلیه مشترکان در فصل تابستان بودند.
تیموری تصریح کرد: مدت زمان مورد نیاز برای مدیریت بار مشترکان و عبور از پیک بار تابستان فقط سه ماه در سال است، یعنی از 15 خرداد تا 15 شهریور ماه که خوشبختانه با توجه به شرایط جوی این همکاری امسال از اواخر خردادماه تا 14 مرداد ماه به طول انجامید.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری مانورهای جهادی را در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأثیرگذار توصیف و خاطرنشان کرد: با رفع کانون های خطر و استاندارد سازی شبکه‌ها و ایمن سازی تاسیسات، ایمنی جان مشترکان تضمین می‌شود.
وی تصریح کرد: با اصلاح و بهینه سازی تاسیسات و تجهیزات شبکه ها ضمن تاب آور کردن آنها، قابلیت اطمینان شبکه‌ها افزایش می‌یابد، تعداد خاموشی‌ها کم می‌شود و در نهایت با تامین و استمرار برق تحویلی رضایتمندی مشترکان افزایش می‌یابد.
تیموری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شش ساله رحیمیان مدیر سابق منطقه برق پاکدشت با تبریک انتصاب حمیدرضا نادری به عنوان مدیر جدید این منطقه وجود برق‌های غیرمجاز در این شهرستان را یکی از مهمترین دلایلی دانست که موجب شده تا تلفات انرژی برق در انرژی تحویلی به مشترکان پاکدشتی زیاد باشد.
وی اظهارداشت: تلفات 18 درصدی برق شهرستان پاکدشت نزدیک به دو برابرتلفات انرژی کشور و 1.5 برابر میانگین تلفات انرژی صنعت برق استان است که باید در این خصوص توسط مسئولین و متولیان امر  چاره اندیشی شود، زیرا با وجود ساخت و سازهای غیرمجاز و وجود موانع قانونی نمی توان انشعاب موقت واگذار کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران چالش اصلی برق استان را عدم تامین منابع نقدینگی برای تحقق اهداف تبیین شده و اجرای پروژه های تعریف شده برشمرد و ادامه داد: در شهرستان پاکدشت 93 درصد از بهای انرژی فروخته شده وصول شده، در صورتی که بایستی این میزان با دریافت قسمتی از بدهی معوقه مشترکان به عدد 105 درصد برسد.
تیموری در خاتمه یادآور شد که عدم پرداخت بهای انرژی مصرفی توسط برخی از مشترکان میزان مطالبات این شرکت از مشترکان را به عددی نزدیک به 520 میلیارد تومان رسانده است که از این مبلغ بدهی، مشترکان بخش های خانگی 111 میلیارد تومان،  تجاری  131میلیارد تومان، عمومی و ادارات 91 میلیارد تومان،  کشاورزان با احتساب آب و آبفا  143میلیارد تومان و مشترکان صنعتی 43 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده‌اند.

کد خبر:59149
۲ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۲۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.