English
چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۴۰۰, ۰۵:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

شهرهای موفق در کاهش مصرف انرژی برق تشویق می‌شوند

شهرهای موفق در کاهش مصرف انرژی برق تشویق می‌شوند
جلسه شورای اطلاع رسانی استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیران دستگاه‌های مجری توزیع انرژی برق و گاز، مدیرکل ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه در محل استانداری زنجان با موضوع مدیریت مصرف برق و گاز زمستان برگزار شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علیرضا علیزاده مدیرعامل توزیع برق زنجان در این جلسه گفت: با توجه به کاهش دما در فصل زمستان و افزایش مصرف سوخت گازی در سراسر کشور، در راستای اقدامات پیشگیرانه صنعت برق برای کمک به صنعت گاز، با هدف کاهش مصرف گاز نیروگاهی ،این شرکت با اقداماتی نظیر کاهش روشنایی معابر، بزرگراه ها، پارک ها سعی در کاهش مصرف انرژی برق و گاز دارد.
وی با اشاره به تاثیر مستقیم مصرف برق برروند مصرفی گاز افزود: روزانه 600 میلیون متر مکعب گاز و 300 میلیون کیلووات ساعت مصرف برق در بخش‌های خانگی و تجاری را شاهد هستیم. این درحالی‌است که اگر مشترکان، تنها 10 درصد در مصرف انرژی (برق و گاز) صرفه جویی کنند، 70 میلیون مترمکعب از مصرف گاز طبیعی کشور کاهش می‌یابد.
علیزاده تاکید کرد: صنعت برق از لحاظ ظرفیت نیروگاهی، محدودیتی در تولید برق ندارد و تمام تلاش این صنعت در جهت همکاری با صنعت گاز کشور است.
وی نوید تخصیص بسته های تشویقی ارزنده به شهرهایی که در مدت فصل زمستان، کاهش مصرف برق حداقل 10 درصد را داشته باشند خبر داد و تصریح کرد: طبق اعلام شرکت مادر تخصصی توانیر با رصد پایش بار مصرفی شهرهای کل کشور و هماهنگی با استانداری و فرمانداری هر استان و شهرستان در صورتی که همکاری خوبی با صنعت برق داشته باشند برحسب نیاز اعلامی مسئولان و نمایندگان هر منطقه جوایز بسیار ارزنده ای اهدا خواهد شد.

خدابخش مرادی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ضمن تشکر از تدابیر و اقدامات شایسته مدیران دستگاه‌های مجری توزیع انرژی برق و گاز با تاکید بر اطلاع رسانی و آگاه سازی مناسب جامعه توسط اصحاب رسانه ادامه داد:  ادارات استان باید مدیریت مصرف انرژی و کاهش 50 درصد مصرف انرژی برق و گاز را در دستور کار خود قرار دهند و از طریق کاهش روشنایی سالن‌ها و اتاق‌ها در درون اداره تا روشنایی محوطه بیرونی، و اقدامات خلاقانه به صنعت گاز کشور کمک کنند.
وی تاکید کرد: مشوق‌های ارزنده ای، مخصوص شهرهایی که کاهش مصرف چشمگیری ( حدود 10 درصد) داشته باشند در نظر گرفته شده و ان‌شاءالله استان زنجان با همکاری مردم فهیم استان و همین طور مدیران اجرایی ادارات علاوه بر کمک به صنعت انرژی کشور، از مشوق‌های در نظر گرفته شده بهره‌مند می‌شود.

کد خبر:59892
۲۳ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.