English
چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۴۰۰, ۰۵:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نمایشگاه آب و برق پل ارتباطی بخش خصوصی و دولتی است

نمایشگاه آب و برق پل ارتباطی بخش خصوصی و دولتی است
وزیر نیرو در پاسخ به سئوالی مبنی بر استخراج غیرمجاز رمزارز توسط برخی کشورهای خارجی در ایران، گفت: وزارت نیرو تحت هیچ شرایطی اجازه فعالیت استفاده کنندگان غیرمجاز این بخش را نخواهد داد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در حاشیه مراسم افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب طی سخنانی این نمایشگاه را پل ارتباطی میان بخش خصوصی و دولتی دانست و افزود: در این رویداد بین‌المللی شاهد حضور 200 شرکت صنعت برق و بیش از 75 شرکت بخش آب و فاضلاب در کنار چندین شرکت خارجی هستیم.
وی تاکید کرد: در سالی که دشمنان این کشور فشار حداکثری خود را به سقف توان خود رسانده‌اند این نمایشگاه در حال برگزاری است و با وجود این اقدامات طی دو سال اخیر توانسته‌ایم سهم انرژی بیشتری را به بخش‌های تولیدی کشور عرضه کنیم و هم آب کافی را در بخش‌های مختلف تامین کنیم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق پس از 6 سال در حال برگزاری است، گفت: برای وزارت نیرو افتخاری است که با گذشت سه ماه از پذیرش مسئولیت این کمیسیون موفق به برگزاری این اجلاس مشترک در تهران شده است.
اردکانیان با تاکید بر اینکه در این اجلاس هیئتی عالی رتبه از فعالان بخش خصوصی و دولتی، مدیران و مسئولان عراقی وزیر تجارت این کشور را همراهی می‌کنند، ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این اجلاس در بخش‌های مختلف به ویژه در زمینه خدمات فنی و مهندسی زمینه‌های همکاری بیشتری با دستگاه‌های عراقی و به ویژه بخش خصوصی این کشور فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه در بخش انرژی محدود به صادرات برق و گاز به عراق هستیم، افزود: عمده صادرات و تبادلات ما با این کشور در حوزه خدمات فنی و مهندسی، اجرای پروژه‌های عمرانی و همچنین محصولات مورد نیاز کشور عراق است.
وزیر نیرو با بیان اینکه در تلاش برای رساندن سطح مبادلات تجاری ایران و عراق تا 20 میلیارد دلار در سال هستیم، گفت: تحقق این مهم نیازمند اقدامات بزرگی در حوزه حمل و نقل برای افزایش سرعت مبادلات دو کشور و گشایش بیشتر در مسائل گمرکی است.
اردکانیان تاکید کرد: در همین راستا بحث تعرفه‌های ترجیحی برای توازن بیشتر مبادلات جزو برنامه کار ماست و امیدواری زیادی وجود دارد که با توسعه امکاناتی که اتصال این دو عرصه را فعال می‌کند بتوانیم به این سطح از مبادلات تجاری دست پیدا کنیم.
وزیر نیرو اضافه کرد: بدین منظور پیشنهاداتی به برادران عراقی خود مبنی بر ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری میان دو کشور ارائه شده است که این اقدام می‌تواند کمک بزرگی به منظور اجرای پروژه‌های بخش خصوصی در ایران و عراق باشد.
اردکانیان در پاسخ به سوالی مبنی بر استخراج غیرمجاز رمزارز توسط برخی کشورهای خارجی در ایران، گفت: بر اساس مصوبه هئیت وزیران استفاده از ماینرها تابع ضوابط و مقرراتی است که در وهله اول می‌بایست وزارت صنعت مجوز این اقدام را صادر کرده باشد و شرکت‌ها و موسسات دارای این مجوز می‌توانند بر اساس مصوبه دولت و تعرفه‌های خاص این بخش برق مورد نیاز را خریداری کنند.
وی با تاکید بر اینکه طبق قانون با استفاده کنندگان غیرمجاز در این بخش برخورد خواهد شد، ادامه داد: اگر مورد خاصی در این زمینه وجود داشته باشد مطمئنا شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق در خصوص این موضوع پاسخگو خواهند بود تا روشن باشد که وزارت نیرو تحت هیچ شرایطی اجازه فعالیت استفاده کنندگان غیرمجاز این بخش را نخواهد داد.
 
موانع افزایش تبادلات تجاری ایران و عراق برداشته خواهد شد
علاء احمد الجبوری، وزیر تجارت عراق و رئیس عراقی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق نیز در این مراسم با اشاره به حجم بالای تبادل تجاری میان ایران و عراق، گفت: امروز هیئت بلندپایه‌ای از کشور عراق وارد تهران شده تا موانع موجود در راستای افزایش تبادلات تجاری میان دو کشور را از بین ببریم.
وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از انرژی مورد نیاز عراق از ایران وارد می‌شود، گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات گاز از ترکیه نداریم.

کد خبر:59884
۲۳ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.