English
سه شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹, ۰۷:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پویش همدلی انرژی در زنجان اجرا می‌شود

پویش همدلی انرژی در زنجان اجرا می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به ضرورت اصلاح الگوی مصرف در این استان، از اجرایی شدن پویش همدلی انرژی در استان خبر داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا علیزاده" در نشست شورای اداری استان زنجان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به این که حدود 90 درصد سوخت نیروگاه‌های حرارتی با سوخت طبیعی گاز تامین می‌شود، در شرایط سرد و زمستانی به منظور جلوگیری از قطعی گاز و گرمای خانه‌های همشهریان، صنعت برق کشور با همکاری صنعت گاز در تلاش برای تعادل مصرف انرژی در حوزه برق و گاز است.

وی با اشاره به اقدامات این شرکت در جهت کاهش میزان مصرف برق و به تبع آن کاهش میزان مصرف گاز طبیعی تاکید کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با همکاری شهرداری و راهداری همزمان با سراسر کشور اقدام به تعدیل روشنایی معابر، فضاهای سبز و جاده‌های استان( با توجه به مناطق حادثه خیز و ضروری) کرده و علاوه بر تعدیل روشنایی با برگزاری مانور مشترک با شرکت گاز استان به رصد و پایش سازمان‌ها و ادارات در جهت کاهش مصرف برق و گاز پرداخته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان یکی از مهم‌ترین اقدامات اخیر این شرکت را برگزاری مانور جمع‌آوری ماینر‌های غیرمجاز اعلام کرد و افزود: در این مدت 900 ماینر پس از اجرای این مانور جمع آوری شده و همچنان با همکاری پرسنل این شرکت و مردم استان زنجان جمع‌آوری رمز ارزهای غیرمجاز ادامه دارد.

وی با تشریح پویش ملی همدلی انرژی افزود: این پویش به صورت ملی راه اندازی شده و با هدف تشویق شهرستان‌های استان با هدف کاهش مصرف انرژی نسبت به دوره مشابه سال قبل برنامه‌ریزی شده است.

علیزاده افزود: با توجه به پویش همدلی انرژی، هر شهرستانی که بیشترین کاهش مصرف را داشته باشد، مشمول پاداش با نرخ انرژی وارداتی به ازای هر کیلووات ساعت کاهش انرژی شده و این مبلغ صرف خرید تجهیزات مورد نیاز شهرستان‌ها از جمله اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی، تبلت برای دانش آموزان نیازمند، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و غیره با آرم همدلی انرژی خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به تفاوت نرخ انرژی وارداتی و عادی، مبالغ تشویقی در این پویش که مخصوص شهرستان‌های  کم مصرف است، به صورت میلیاردی برآورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تاکید کرد: این مشوق‌ها علاوه بر مشوق‌های قبلی تعیین شده توسط وزارت نیرو است و مردم استان می‌توانند با مدیریت مصرف برق، علاوه بر بهره‌مندی از طرح برق امید و تخفیف 100 درصدی در قبض برق خود، در جهت توسعه و پیشرفت استان یاری‌گر خدمتگزاران خود باشند.

کد خبر:60184
۵ بهمن ۱۳۹۹ ۲۳:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.