English
سه شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹, ۰۹:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صدور 38 مجوز صادرات برق از ابتدای دولت یازدهم تاکنون

صدور 38 مجوز صادرات برق از ابتدای دولت یازدهم تاکنون
معاون بازار برق ایران با اشاره به صدور 38 مجوز صادرات برق از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، بر افزایش سهم ایران از بازار برق منطقه تاکید کرد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حبیب قراگوزلو" در نشست "تجارت منطقه‌ای برق؛ الزامات و اولویت‌ها" با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین الزامات، افزایش نقاط اتصال و ارتباط شبکه برق کشورهای منطقه است، گفت: اتصال الکتریکی ایران با برخی کشورهای منطقه خوب و با برخی دیگر ضعیف است و بر این اساس نیاز مبرم به تقویت و ارتقای اتصال شبکه برق با کشورهای همسایه داریم.
 وی اضافه کرد: در این زمینه انتظار می‌رود وزارت نیرو از طریق شرکت توانیر بسترهای مناسب به منظور مشارکت بخش خصوصی در احداث پست و خط انتقال برای تبادلات برون مرزی کشور را فراهم کند. باید سعی کنیم مزیت نسبی خود برای تولید برق در منطقه را حفظ کنیم. اگر بازارها در منطقه گسترش پیدا کند و ما اقدام‌های متناسب انجام ندهیم، سهم ایران از بازارهای منطقه‌ای برق کم خواهد شد.
معاون بازار برق ایران ادامه داد: وزارت نیرو با محوریت توانیر مهم‌ترین وظیفه را در بحث تجارت منطقه‌ای برق دارد چرا که مجوزهای صادرات و واردات در اختیار وزارت نیرو بوده و از سال 92 مجموعا 38 مجوز صادرات صادر شده، اما بسیاری از آن‌ها در حال حاضر فاقد اعتبار است و عملا صادرات برق توسط بخش خصوصی انجام نمی‌شود.
این گزارش می‌افزاید، اهمیت، الزامات و سازوکارهای استفاده از فرصت جغرافیایی استراتژیک ایران در تجارت منطقه‌ای برق، متولی این حوزه و وضعیت کنونی تجارت برق کشور از جمله مواردی بود که به طور مفصل در این نشست به آن‌ها پرداخته شد.
همچنین این نشست، ششمین پیش نشست تخصصی از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی است که در تاریخ ۲۹ بهمن سال جاری با موضوع «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» برگزار خواهد شد.

کد خبر:60439
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.