English
سه شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹, ۰۸:۵۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

باید منابع مالی جدید در حوزه وزارت نیرو وارد شود

باید منابع مالی جدید در حوزه وزارت نیرو وارد شود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تشریح جلسه امروز وزیر نیرو با اعضای کمیسیون عمران گفت: باید منابع مالی جدید و مشارکت بخش‌های خصوصی در وزارت نیرو فعال شوند تا بخشی از مشکل هموطنان در این حوزه حل شود.

صبا به نقل از ایرنا، «سید البرز حسینی» در گفت و گویی از  حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو  در نشست امروز کمیسیون عمران خبر داد و گفت:در این جلسه ۸ نفر از نمایندگان سوالات خود را درخصوص مسائل مربوط به حوزه‌های انتخابیه و در بحث آب شرب روستایی، آب و فاضلاب شهری از وزیر مطرح کردند و وزیر نیرو پس از استماع سوالات توضیحات خود را ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سه نفر از نمایندگان سوالات خود را قبل از اینکه به صحن کمیسیون بیاید، پس گرفته بودند، افزود: ۵ نفر از نمایندگان هم سوالاتی درباره حوزه‌های انتخابیه خود را مطرح کردند. وزیر نیرو برای بررسی و حل مشکلات مطروحه وقت گرفتند تا ضمن بازدید مجدد از پروژه‌های مورد نظر نمایندگان برای تامین منابع مالی مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

حسینی تصریح کرد: باتوجه به حجم پروژه‌ها و کارهای اجرایی که مانده بود و منابع مالی و حتی بودجه ۱۴۰۰ هم نمی‌توانست به اثربخشی این پروژه‌ها و ادامه فعالیت آنها تحرک چندانی ببخشد، مقرر شد تدابیری اندیشیده شود و از روش‌های دیگری همچون استفاده از منابع بانکی از ظرفیت ماده ۵۶ با مشارکت بانک‌های عامل، گروه‌های کارشناسی در استان‌های مدنظر نماینده‌ها حضور پیدا کنند و ظرف یک ماه موارد جمع‌بندی شوند تا بتوان برای بحث آب و فاضلاب شهری و آب شرب روستایی راه‌حل مناسبی پیدا کرد.

وی با اشاره به مشکلات اب شرب روستایی و آب و فاضلاب شهری افزود: وزارت نیرو باید با عزم جدی تدابیر جدیدی به‌ویژه در زمینه حل مشکل آب شرب روستایی بیندیشد. 

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه این حوزه، حوزه پرهزینه‌ای است و نیاز به منابع مالی دارد، به نظر نمی‌رسد که با روش‌های اعتبارات عمرانی با شکل فعلی  اقدام چندانی دراین زمینه انجام شود و باید منابع مالی جدید و مشارکت بخش‌های خصوصی در وزارت نیرو فعال شوند تا بخشی از مشکل هموطنان در این حوزه حل شود.

حسینی تصریح کرد: آقای اردکانیان هم قول مساعد دادند که از همه ظرفیت‌های ممکن برای موارد مطروحه از سوی نمایندگان کمک کرده و خودشان پای کار باشند.

وی ادامه داد: هر پنج سوال نمایندگان از وزیر نیرو به مدت یک ماه تا رسیدن گزارش گروه‌های کارشناسی و تصمیم‌گیری برای یک راه‌حل فنی و اجرایی با پشتوانه مالی برای ادامه کار پروژه‌ها مراعا ماند.

این نماینده مجلس یازدهم عنوان کرد: در جلسه امروز نماینده مردم زابل هم سوالی درخصوص ضرورت نمک‌زدایی از آب دریای عمران جهت انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد و مباحثی درخصوص مسئله آب در سطح بین‌المللی به ویژه میان دولت افغانستان و جمهوری اسلامی ایران درخصوص رودخانه هیرمند، مطرح شد.


کد خبر:84207244
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۲۲:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.