English
دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰, ۲۱:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بازسازی بیش از ۲۰۰ قطعه تخصصی در نیروگاه رامین اهواز

بازسازی بیش از ۲۰۰ قطعه تخصصی در نیروگاه رامین اهواز
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: بیش از ۲۰۰ قطعه و تجهیزات نیروگاهی طی یک ماه گذشته به دست متخصصان بومی در این نیروگاه بازسازی شد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل محمدی" افزود: واحد‌های ۳۰۵ و ۳۱۵ مگاواتی نیروگاه از پیچیده‌ترین نوع نیروگاه در جهان هستند که این موضوع بهره برداری، نگهداری و تعمیرات این واحد‌ها را با چالش‌های زیادی مواجه کرده است.
وی با اشاره به ساختار و سیستم این نوع نیروگاه‌ها افزود: با توجه به اینکه بسیاری از قطعات و تجهیزات واحد‌های تولیدی این نیروگاه در بازار‌های داخلی و یا خارجی به سختی تامین می‌شود، تصمیم گرفتیم تا با تکیه بر دانش و تجربه ارزشمند کارکنان خود بسیاری از این قطعات را بازسازی کرده و مورد استفاده مجدد قرار دهیم.
محمدی با اشاره به نقش مهم قطعات بازسازی شده در کاهش زمان تعمیرات تجهیزات نیروگاهی، اظهار داشت: در این زمینه بازسازی ۲۰۰ قطعه نیروگاهی در کارگاه‌های مستقر در نیروگاه با همت تلاشگران و متخصصان این نیروگاه در بهمن ماه امسال انجام شد و در چرخه تولید قرار گرفتند.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی و با مجموع ظرفیت یک هزار و ۸۵۰ مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و ضمن تولید پایدار انرژی حیاتی برق و پشتیبانی از شبکه سراسری، بسیاری از قطعات مورد نیاز خود را با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص کارکنان خود طراحی و مورد ساخت قرار می‌دهد.

کد خبر:61343
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۹:۵۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.