English
دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰, ۱۹:۵۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تعارض منافع لزوما مساوی با فساد اداری نیست

تعارض منافع لزوما مساوی با فساد اداری نیست
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: تعارض منافع لزوما مساوی با فساد اداری نیست، اما از این نظر اهمیت دارد که از طریق آن می‌توان زمینه‌های ورود فساد در سازمان را شناسایی کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محمد صالح اولیا» در آئین رونمایی از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق که روز یکشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو برگزار شد، پروژه‌های ساز و کاری را که امروز در حوزه معاونت تحقیقات و منابع انسانی به بهره‌برداری رسیدند را شامل دستورالعمل مدیریت تعارض منافع، سند شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات و توسعه شایستگی‌ها و گشایش فرصت‌های مدیریت بانوان عنوان کرد.
وی با تشریح اقدام‌های صورت گرفته در زمینه مدیریت تعارض منافع از آموزش  1200 نفر و نیز شناسایی 21 مورد مصادیق مرتبط با تعارض منافع در شرکت‌های تابعه وزارت نیرو خبر داد.
اولیا گفت: اعمال این نوع مدیریت می‌تواند فضای رقابتی سالمی را فراهم و از این طریق به توسعه اقتصاد رقابتی در صنعت آب و برق کمک جدی کند.
وی به مقوله سند شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات هم اشاره کرد و گفت: هدف اصلی قرار گرفتن اطلاعات در اختیار عموم است و با حذف رانت اطلاعاتی، خیلی از زمینه‌های منجر به فساد قابل پیگیری است. نظارت عمومی یکی از زمینه‌هایی است که از این طریق می‌تواند انجام شود.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: در سال 99 تاکنون 269 مورد درخواست اطلاعات داشتیم که در اختیار افراد قرار گرفته است.
وی همچنین در خصوص توسعه شایستگی‌ها و گشایش فرصت‌های مدیریت بانوان اظهار داشت: ظرفیت‌سازی در خصوص مدیریت بانوان تجربه بسیار خوبی است. بانوان که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند توانایی‌های بالقوه‌ای دارند.
اولیا با بیان این که تقریبا 40 درصد به ظرفیت مدیریتی بانوان در وزارت نیرو اضافه شده است، گفت: تا پایان سال 150 نفر به تعداد مدیران زن در وزارت نیرو اضافه خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: 720 نفر از بین بانوان مشغول فعالیت در شرکت‌ها معرفی و در سطوح مختلف مدیریتی دوره‌ها را گذراندند و حدود 49 هزار نفر ساعت دوره آموزشی هم برگزار شده است.

کد خبر:61300
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.