English
دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰, ۱۹:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دولت تدبیر و امید در تامین آب مردم گام‌های بلندی برداشته است

دولت تدبیر و امید در تامین آب مردم گام‌های بلندی برداشته است
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزیر نیرو با بیان اینکه در تامین آب مردم، دولت تدبیر و امید گام‌های بلندی برداشته است، گفت: هم‌اینک 82.5 درصد جمعیت روستایی از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند در حالی که میانگین جهانی 53 درصد است.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا انجم‌شعاع» روز شنبه در جلسه شورای معاونان امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی که با حضور معاون امور مجلس رئیس‌جمهور و وزیر نیرو در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد با بیان این که روستاها به عنوان قطب‌های تولید و اشتغال مولد همیشه مورد تاکید دولت و وزارت نیرو بوده است، اظهار داشت: بیش از 13 هزار و 104 روستا با جمعیت 8.8 میلیون نفر از شبکه آب سالم و پایدار بهره‌مند شده‌اند و این حرکت تا پایان دولت با سرعت ادامه دارد و در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران هم جزو طرح‌های بسیار مهم وزارت نیرو است.
وی اضافه کرد: در جمعیت شهری هم 99.9 درصد مردم از این امکان برخوردارند در حالی که میانگین جهانی 85 درصد است.
انجم شعاع در حوزه برق و انرژی هم گفت: تا سال 57، حدود 7024 مگاوات نیروگاه نصب شده داشتیم که تا ابتدای دولت یازدهم به افزون بر 68 هزار مگاوات رسید و در دولت یازدهم 8586 مگاوات نیروگاه نصب شد و در دولت دوازدهم تاکنون 9425 مگاوات به بهره‌برداری رسید که تا نیمه 1400 به 11 هزار و 533 مگاوات و در مجموع نیروگاه ها به بیش از 89 هزار مگاوات خواهد رسید.  
وی اظهار داشت: مهمترین وظایف وزارت نیرو تامین آب و برق مطمئن و پایدار برای مصارف مختلف و مردم در سراسر کشور است که این وظایف توسط پنج شرکت مادر تخصصی، سازمان توسعه‌ای انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران که در ارتباط با برنامه‌ریزی و توسعه انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر فعالیت می‌کند با حدود 200 شرکت تابعه و وابسته انجام می‌شود.
این مقام وزارت نیرو افزود: در بخش آب و آبفا در دولت دوازدهم، هر سال 8 سد ملی و 42 هزار هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی به بهبه‌برداری رسیده است و سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها معادل 38 هزار میلیارد تومان بوده است.
انجم شعاع گفت: در این مدت، هر ساله به طور متوسط 6 تصفیه‌خانه آب و 10 تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: سدهای کشور با هدف کنترل و ذخیره آب برای مصارف مختلف و نیز پیشگیری از وقوع سیل و سیلاب‌ها احداث می‌شوند و نقش بسیار موثری ایفا می‌کنند.
انجم شعاع یادآوری کرد: در سال 57 ، 19 سد داشتیم که تا ابتدای دولت یازدهم به 144 سد رسید. در دولت یازدهم   25 سد و در دولت دوازدهم 26 سد به بهره‌‌برداری رسید که تا نیمه 1400 این تعداد به 32 سد و در مجموع در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به 57 سد افزایش خواهد یافت.
وی از راه‌اندازی سامانه‌ای برای تقویت ارتباط نمایندگان مجلس با وزارت نیرو خبر داد و افزود: از طریق سامانه مذکور این امکان برای نمایندگان فراهم شده تا از طریق آن بتوانند بدون مراجعه به وزارت نیرو، درخواستهای مختلف خود از جمله ملاقات با وزیر، معاونان وی و مدیران عامل شرکت‌های مادر تخصصی را به ثبت رسانده و نتیجه را از همان طریق پیگیری کنند.
انجم‌شعاع ادامه داد: فرم ثبت ملاقات‌ها و بازدیدها در قالب یک فرمت تهیه شده و در این سامانه امکان ملاحظه گزارش‌های مدیریتی وجود دارد، علاوه بر آن، مکاتبات نمایندگان نیز از این طریق قابل پیگیری و به‌صورت پیامکی نیز مراحل ارجاعات مکاتبات به اطلاع نمایندگان رسانده می‌شود.
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزیر نیرو با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه در تعامل با مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین نظامنامه ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ابلاغ به مدیران ستادی و استانی جهت ایجاد وحدت رویه، تدوین دستورالعمل نحوه هماهنگی و برگزاری جلسات با نمایندگان و ابلاغ به مدیران زیرمجموعه، تدوین نظامنامه در خصوص فرآیند فراخوان شایسته‌گزینی و اطلاع رسانی در این‌ موارد به نمایندگان، استفاده مستمر از فضای مجازی و نرم افزارهای پیام رسان و همچنین تهیه و توزیع گزارشات و بولتن های مختلف جهت تبادل اطلاعات با نمایندگان و تدوین گزارش‌های تحلیلی دوره‌ای برای ارائه به وزیر نیرو، بخشی از برنامه‌ها و اقدامات وزارت نیرو در جهت بهبود تعاملات با مجلس شورای اسلامی بوده است.

کد خبر:61614
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.