English
پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱, ۰۵:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

انتقاد صحیح بجای تخریب در وزارت نیرو

انتقاد صحیح بجای تخریب در وزارت نیرو
علیرضا شیرانی
این روزها مستقل از اینکه مشکلات زیادی در تامین آب و برق کشور وجود دارد عده ای سعی در آن دارند که از این فرصت استفاده کرده و متولیان صنعت آب و برق را نه بدلیل نقدهای صحیح بلکه بدلیل مسایلی تا حد زیادی شخصی مورد هجمه قرار دهند.
وزارت نیرو در زمان شروع دولت آقای روحانی با مشکلات زیادی از مسایل اقتصادی و مدیریتی رنج میبرد و اصلاح این موارد جز مطالبات مردم و مسولین از این وزارت خانه بود و طبیعی است که اولا مرتفع کردن این مشکلات به زمان - منابع و مدیریت صحیح نیاز دارد و از طرف دیگر نیازمند حمایت از اقدامات زیر بنایی است.
آیا جوانگرایی و استفاده از خود اظهاری جهت توان مدیریتی کار بدی است؟ ایا هنوز قرار است مدیرانی با سنین بالا و توان کم مسولیتها را عهده دار باشند و فضایی برای سایرین ایجاد نکنند؟ اگر اینطور نیست پس باید تحمل اشتباهات این افراد جدید (اگر وجود داشته باشد) را هم بپذیریم.
آیا توقع از تسلط مدیران به مباحث روز علمی و مدیریتی کار بدی است ؟ اگر خوب است پس باید توقع تذکر در زمان عنوان نمودن مطالب غیر علمی و منسوخ را نیز داشته باشیم.
آیا کوچک سازی دولت لازم است؟ اگر اینطور هست پس باید بپذیریم که تحت این شرایط بعضی از شرکتها باید تعطیل و بعضی ادغام شوند ( طبیعتا بعضی نیز مقام های خود را از دست دهند).
آیا تمرکز بر کاهش هزینه ها کار بدی است؟ پس باید تامین کنندگان باید قبول کنند که با سود منطقی محصولات خود را ارایه کنند و بدانند که با لابی کردن و فشار بر دولت نمیتوانند هر کالایی را با هر کیفیتی به دولت تحمیل کنند.
املا نوشته نشده غلط ندارد پس توضیحات ارایه شده به مفهوم بی عیب بودن سیستم وزارت نیرو نیست ولی اجازه ندهیم روالهای درستی که در چهار سال گذشته در این وزارت خانه پی ریزی شده بدلیل منافع افراد خاص مورد هجمه قرا گیرد.

تیرماه ١٤٠٠
کد اختصاصی -135022
۳۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۵:۰۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.