English
پنج شنبه، ۷ بهمن ۱۴۰۰, ۰۷:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ویژه‌نامه روزنامه ایران با موضوع سازگاری با کم‌آبی منتشر شد

ویژه‌نامه روزنامه ایران با موضوع سازگاری با کم‌آبی منتشر شد
ویژه‌نامه سازگاری با کم‌آبی (خرد تاریخی _ اقلیمی برای بقا و ارتقا) توسط روزنامه ایران و با مشارکت دبیرخانه و اعضای کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی منتشر شد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این ویژه‌نامه مشتمل بر خلاصه‌ای تحلیلی از برنامه ملی سازگاری با کم‌آبی، یادداشت‌های فنی و گفت‌وگو با متخصصان در خصوص فرآیند تدوین برنامه ملی سازگاری با کم آبی و چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی اجرای آن است.
این ویژه‌نامه که در 177 صفحه‌گرد آوری شده، توسط روزنامه ایران و با مشارکت دبیرخانه و اعضای کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با عنوان "سازگاری با کم‌آبی (خرد تاریخی _ اقلیمی برای بقا و ارتقا)" منتشر شد.
در قسمتی از این ویژه‌نامه آمده است: مدیریت منابع آب در ایران، نیازمند نگاه و یادگیری از گذشته است. سازگاری با کم‌آبی در گذشته سرلوحه همه فعالیت‌های اقتصادی و معیشتی ایرانیان بوده است، امروز ضروری‌ترین درمان برای ناپایداری‌های منابع آب ایران است. ما به تغییر نظام اندیشه خود درباره آب و مدیریت آن نیاز داریم. پذیرش این واقعیت که آب بیشتری در اختیار ما نیست، گام اول برای رو کردن به نظام اندیشه جدیدی است که می‌توان آن را در مفهوم سازگاری با کم‌آبی صورت‌بندی کرد.


کد خبر:65335
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.