English
چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰, ۰۹:۴۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید با حداکثر استفاده از توان داخلی

ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید با حداکثر استفاده از توان داخلی
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق از استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی جدید در بخش صنعت خبر داد.

صبا به نقل از تسنیم، مهرماه سال جاری تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت نیرو و وزارت صمت به امضا رسید تا ده هزار مگاوات ظریت جدید نیروگاهی برای استفاده در بخش صنعت احداث شود. یکی از ابهامات این تفاهم‌نامه، میزان استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل در این پروژه عظیم نیروگاهی است. از سوی دیگر، شنیده‌های غیررسمی حاکی از این است که طی هفته‌های گذشته برخی شرکت‌های صنعتی سرمایه‌گذار در احداث این چهارده پروژه نیروگاهی به مجموع ظرفیت 10 هزار مگاوات، با سازندگان خارجی صنعت نیروگاهی نیز مذاکراتی داشته‌اند.

امروز در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق، «مصطفی رجبی مشهدی» سخنگوی صنعت برق و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق در این خصوص، گفت: با اقدامات خوبی که با هماهنگی وزارت صمت و وزارت نیرو به مرحله اجرا درآمد، ایجاد بیش از ده هزار مگاوات نیروگاه جدید است که مقرر شد ظرف سه سال آینده در مدار بهره‌برداری قرار بگیرند.

وی افزود: از نظر موافقت‌نامه‌ها و مجوزها، این طرح‌ها در شرایط خوبی‌اند و در حال انجام مراحل اولیه برای آغاز احداث پروژه‌ها هستند.

سخنگوی صنعت برق در خصوص توان ساخت داخل این ظرفیت 10 هزار مگاواتی گفت: قطعاً اولویت کشور این است که از ظرفیت ساخت داخل در احداث این پروژه‌ها استفاده شود و از این رو حداکثر ظرفیتی که در ساخت نیروگاه از نظر توان ساخت و تولید تجهیزات در داخل کشور داشته باشیم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیاز به ظرفیتی بالاتر از ظرفیت موجود در ساخت داخل باشد، با هماهنگی سازندگان داخلی از ظرفیت نیروگاه‌سازان خارجی نیز برای احداث پروژه‌ها استفاده خواهد شد تا در زمان تعیین شده، این پروژه‌های نیروگاهی به مدار بهره‌برداری وارد شود.

کد خبر:2598615
۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۵:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.