English
چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰, ۱۰:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آغاز برنامه سراسری بهینه سازی روشنایی معابر برای پایداری شبکه برق در زمستان

آغاز برنامه سراسری بهینه سازی روشنایی معابر برای پایداری شبکه برق در زمستان
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به محدودیت تامین سوخت نیروگاه ها، برای حفظ پایداری در شبکه برق، روشنایی معابر در سراسر کشور از امروز در قالب یک برنامه سراسری تعدیل و بهینه سازی می شود.

 
صبا به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر از آغاز برنامه سراسری بهینه سازی شبکه های توزیع برای پایداری شبکه برق در پاییز و زمستان  خبر داد و گفت: در این طرح روشنایی معابر و تونل های بین شهری بصورت یک در میان خاموش خواهد شد به نحوی که هم روشنایی تامین و هم در مصرف سرخت صرفه جویی شود.

وی افزود: مصرف برق هرپایه روشنایی معابر معادل برق مصرفی یک خانوار است، بنابراین خاموش کردن هر یک پایه امکان تامین برق پایدار یک خانوار را فراهم می کند.

متولی زاده با اشاره به این که زمستان سال گذشته مصرف گاز کشور در بخش خانگی به 600 میلیون متر مکعب رسید، گفت: هدف از اجرای مانور امروز، مدیریت مصرف سوخت است که تا حصول نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل توانیر ادامه داد: در فصل سرد سال به دلیل افزایش مصرف، تحویل گاز به نیروگاه ها اولویت ندارند و به همین دلیل صنعت برق با انجام این مانور در صرفه جویی پیشگام شده است.

متولی زاده اضافه کرد: ظرفیت تولید برق در این ایام آزاد است اما به دلیل محدودیت تأمین گاز و جلوگیری از ایجاد هزینه بیشتر در مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها،  این اقدام سراسری انجام می شود.

مدیرعامل شرکت توانیر از برآورد صورت گرفته در صرفه جویی  1.5 میلیون لیتری گازوئیل در هر روز با اجرای این طرح خبر داد و گفت: پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر تأمین منابع مالی طرح های بهینه سازی سوخت و انرژی، از محل سوخت صرفه جویی شده در دست بررسی است.

وی همچنین خواستار اطلاع رسانی کامل و همکاری شهرداری ها و پلیس راهور در اجرای برنامه سراسری بهینه سازی شبکه های توزیع و روشنایی معابر شد.

کد خبر:2609545
۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.