English
چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰, ۰۹:۱۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصرف گاز به مرز هشدار رسید

مصرف گاز به مرز هشدار رسید
درحالی که مصرف گاز کشور به رقم ۵۳۰ میلیون مترمکعب در روز رسیده است وزیر نفت بار دیگر به پرمصرف‌ها و بد مصرف‌ها هشدار داد و گفت: مشترکان بهینه مصرف تشویق و مشترکان بد مصرف با مصوبه دولت به طور قطع جریمه خواهند شد.

صبا به نقل از تسنیم، وزیر نفت بار دیگر به پرمصرف‌ها و بد مصرف‌های گاز هشدار داد. وزیر نفت گفت: مشترکان بهینه مصرف تشویق و مشترکان بد مصرف با مصوبه دولت به طور قطع جریمه خواهند شد.

جواد اوجی افزود: از همه مشترکان خواهش می‌کنم که در بحث بهینه سازی مصرف گاز نهایت کمک کنند و ان شاءالله با تدابیر خوبی که در بخش بالا دستی و پایین دستی صنعت نفت، اندیشیده شده است تلاش می‌شود مردم دچار مشکل نشوند.

وی گفت: آن دسته از مشترکانی که بهینه مصرف می‌کنند تشویق می‌شوند و آن دسته از مشترکانی که بد مصرف هستند با مصوبه دیروز دولت به طور قطع جریمه خواهند شد.

معاون وزیر نفت در امور گاز  هم گفت: با افزایش سرمای هوا، مصرف گاز در بخش خانگی به مرز 530 میلیون مترمکعب در روز رسید.

مجید چگنی افزود: این در حالی است که مصرف گاز در این حوزه، روز سه‌شنبه (25 آبان‌ماه) 508 میلیون مترمکعب بود که پیش‌بینی می‌شود با ادامه روند کاهش دما، افزایش مصرف در بخش خانگی تا 540 میلیون مترمکعب در روز نیز برسد.

وی ادامه داد: در مقایسه‌ای اجمالی با پارسال در همین بازه زمانی، افزایشی بی‌سابقه را در روند مصرف گاز شاهد بوده‌ایم؛ به این معنی که به نسبت سال 99، به‌طور میانگین روزانه 90 میلیون مترمکعب افزایش مصرف داشته‌ایم که بخشی از این مقدار مصرف، مربوط به سرمای زودرس است که از اوایل آبان‌ماه آغاز شد.

بر اساس این گزارش نمودار مقایسه‌ای مصرف گاز در کشور نشان می‌دهد مصرف گاز بخش خانگی و تجاری نسبت به مدت مشابه پارسال روزانه حدود 100 میلیون مترمکعب افزایش پیداکرده. در این میان گفته می‌شود 25 درصد مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز حدود 50 درصد گاز کشور را مصرف می‌کنند.

کد خبر: 2610535
۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۲۰:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.