English
چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰, ۰۹:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رویت‌پذیری میزان بار، راهکار مدیریت مصرف برق

رویت‌پذیری میزان بار، راهکار مدیریت مصرف برق
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ضمن تشریح وضعیت مصرف انرژی و عبور موفق از پیک بار انرژی در تابستان امسال گفت: تابستان امسال و تجربه آن به ما نشان داد که باید به سمتی حرکت کنیم تا میزان بار را مدیریت کنیم که راهکار آن رویت‌پذیری میزان بار و مدیریت آن است.

صبا به نقل از ایرنا، نشست تخصصی برنامه ریزی نصب کنتورهای هوشمند و توسعه رویت پذیری و کنترل پذیری مصرف و آمادگی عبور موفق اوج بار مصرف زمستان ۱۴۰۰ و تابستان ۱۴۰۱ با حضور غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و مدیران عامل شرکت توزیع برق استان های گیلان، مازندران، گلستان و سمنان در شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران برگزار شد.

وی ضمن تشریح وضعیت مصرف انرژی و عبور موفق از پیک بار انرژی در تابستان امسال، گفت: تابستان امسال و تجربه آن به ما نشان داد که باید به سمتی حرکت کنیم تا میزان بار را مدیریت کنیم و راهکار آن رویت پذیری میزان بار و مدیریت آن است.

معاون توانیر افزود: در حال حاضر اقداماتی در حوزه استفاده از تکنولوژی جهت رویت‌پذیری و کنترل‌پذیری بار مصرفی مشترکان در بخش‌های مختلف در حال انجام است که می‌توان بار مصرفی مشترکان را رصد و مدیریت کرد.

رخشانی مهر یادآورشد: هدف ما ایجاد مصرف بهینه در تمامی بخش هاست تا در ساعات مورد نیاز، برق مشترکان به سهولت تأمین شود و در این خصوص باید کنتورهای هوشمند با هدف ایجاد فرهنگ مصرف بهینه انرژی برای تمامی مشترکان با اولویت مشترکان پرمصرف نصب و نظارت ها و اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرد.

وی نقش مدیران عامل و مدیریت توانمند را در شرایط بحرانی بسیار اثرگذار دانست و گفت: توجیه ذینفعان برای همکاری و همراهی در شرایط پیک مصرف و بحران، امری ضروری است تا مشترکین بدانند به دلیل منابع محدود انرژی مصرف بهینه برق، گاز داشته باشند.

کد خبر:84548998
۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۲۱:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.