English
چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۴۰۰, ۰۹:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

۲.۵ میلیارد یورو طلب گروه مپنا از صنعت نیروگاهی

۲.۵ میلیارد یورو طلب گروه مپنا از صنعت نیروگاهی
مدیرعامل گروه مپنا گفت: گروه مپنا با وجود ۲.۵ میلیارد یورو، طلب از صنعت نیروگاهی، همچنان در اجرای تعهداتش از زمانبندی تنظیم شده، جلوتر است.


صبا به نقل 
از خبرگزار صدا و سیما، آقای عباس علی آبادی در گفتگویی با اشاره به اینکه ادامه فعالیت گروه مپنا باوجود طلب‌های قابل توجه از کارفرمایان، به دلیل توان علمی وفنی بالای این بخش است افزود: گروه مپنا بیش از تعهداتی که دارد نسبت به ساخت نیروگاه اقدام کرده است.

 وی با بیان اینکه ما در کشور نیروگاه‌های بسیاری داریم که از توان آن‌ها بصورت بهینه استفاده نمی‌شود گفت: درحال حاضر ۸۵ هزار مگاوات نیروگاه فسیلی، تجدید پذیر و آبی در کشور وجود دارد که طبق اعلام مسئولان از کل ظرفیت نیروگاهی نصب شده در کشور فقط ۵۳ هزار مگاوات برق در تابستان امسال دریافت شد درحالی که نیاز مصرف کشور در زمان اوج مصرف, ۶۷ هزار مگاوات بوده است.

مدیرعامل گروه مپنا با تاکید بر لزوم اجرای طرح‌هایی برای افزایش بهره وری و کاهش مصرف برق در کشور گفت: گروه مپنا هم اکنون ۷ تا ۸ هزار مگاوات نیروگاه در دست احداث دارد که به دلیل مشکلات متعددی که برای کارفرما ایجاد شده این نیروگاه‌ها هنوز به مدار تولید وارد نشدند.

علی آبادی با اشاره به اینکه مسائل مالی مهم‌ترین دلیل بلاتکلیف ماندن پروژه‌ها بوده است گفت: اقتصاد صنعت برق، اقتصاد خودکفا نیست و هزینه‌های تولید برق از مصرف کننده دریافت نمی‌شود البته قرار بود این منابع از محل اعتبارات ملی جبران شود که این فرآیند نیز عملیاتی نشد و همین رویه، سبب بروز اختلالاتی در تولید برق شده است.

کد خبر:10603284320960
۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۸:۰۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.