English
پنج شنبه، ۷ بهمن ۱۴۰۰, ۰۵:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

همکاری وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین برق پایدار در زمستان

همکاری وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین برق پایدار در زمستان
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه در 100 روز نخست دولت سیزدهم نسبت به پیگیری جدی برای تامین برق پایدار در زمستان امسال اقدام شده است، گفت: به این منظور ذخیره‌سازی سوخت با همکاری وزارت نفت در حال انجام است.
 
صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی مشهدی" افزود: خوشبختانه هم اکنون وضعیت مخازن سوخت نسبت به سال گذشته بهتر است و حدود 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته سوخت بیشتری ذخیره سازی شده است.
وی با اشاره به اینکه اقداماتی هم برای کاهش سوخت مایع در نیروگاه‌ها انجام شده است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مصرف سوخت مایع از حدود 230 میلیون لیتر به 205 میلیون لیتر کاهش یافته است.
وی همچنین از تشدید نظارت‌ها برای کاهش مصرف برق ادارات خبر داد و افزود: بر این اساس تمام ادارات باید پس از پایان وقت اداری، تا حد امکان نسبت به کاهش و یا قطع مصارف خود اقدام کنند.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در بخش روشنایی معابر نیز با بهینه‌سازی روشنایی‌ها، مصرف در این بخش حدود 300 مگاوات کاهش یافته است که صرفه‌جویی خوبی از این محل در مصرف سوخت صورت می‌گیرد.
رجبی مشهدی درباره واردات برق نیز گفت: در حال حاضر واردات برق از ترکمنستان را افزایش داده‌ایم که با این کار نیز روزانه حدود 1.5 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود.
وی یادآور شد: در کنار همه این برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های انجام شده، با هماهنگی وزارت نفت، نسبت به تخصیص سوخت به نیروگاه‌هایی با راندمان بالا نیز اقدام مناسبی صورت گرفته است.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه این فعالیت‌ها به منظور گذر از زمستان بدون اعمال خاموشی و محدودیت در تامین برق انجام می‌شود، به نقش مردم در بهینه‌سازی مصرف برق و انرژی پرداخت و خاطرنشان کرد: شاید مهمترین و بهترین صرفه‌جویی این روزها در بخش گرمایش باشد. تنظیم دمای منزل در این خصوص بسیار تاثیرگذار است. می‌توان دما را روی 18 درجه گذاشت و اگر وسیله برقی استفاده نمی‌کنیم آن را از برق جدا کنیم که مصرفی جزئی اما تاثیرگذار دارد. با انجام چند اقدام ساده می‌توان برای کاهش مصرف انرژی و تامین برق پایدار برای همه مردم همراه شد.
کد خبر:68540
۲۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۳۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.