English
پنج شنبه، ۷ بهمن ۱۴۰۰, ۰۵:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

طراحی دکل‌های برق اضطراری با وزن کم و قابلیت نصب سریع

طراحی دکل‌های برق اضطراری با وزن کم و قابلیت نصب سریع
مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان از طراحی دکل‌های برق اضطراری با وزن کم و قابلیت نصب سریع در این شرکت خبر داد و گفت: دکل‌های اضطراری طراحی شده کمتر از 2 تن وزن دارند و بدون تجهیزات خاصی در مدت زمان حدود پنج ساعت می‌توان آنها را نصب کرد.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدجواد وکیلی" با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این شرکت برای طراحی دکل‌های اضطراری اظهار کرد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که بعضا بهره‌برداران خطوط انتقال با آن مواجه می‌شوند، سقوط دکل‌هاست که بازیابی آن بعضا تا یک ماه زمان می‌برد و برق‌رسانی را با مشکل مواجه می‌کند.
 وی ادامه داد: این موضوع زمانی حساسیت بیشتری پیدا می‌کند که خط برق مذکور نقش ویژه‌ای در شبکه داشته باشد و نباید خللی در برق‌رسانی از این ناحیه ایجاد شود.
مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان تصریح کرد: پیشتر در صنعت برق برای حل این مشکل، یک برج اضطراری طراحی می‌شد که وزنی سنگین داشت و مدت زمان نصب آن نیز طولانی بود. در واقع باید چند روز وقت برای نصب این برج اضطراری چند روز طول می‌کشید و پس از نصب نیز بازیابی خط چهار روز زمان می‌برد.
وکیلی افزود: به همین دلیل طولانی بودن شرکت برق منطقه‌ای خراسان با استفاده از تجربیات گذشته روشی را بکار گرفت که بتواند در کمتر از 24 ساعت خط را بازیابی کند.
وی ادامه داد: قرارداد طراحی و ساخت برج اضطراری با شرکت‌های پیمانکار و مشاور انجام و در حال حاضر عملیات طراحی آن حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه‌ای خراسان تاکید کرد: در این طراحی تمام مواد اولیه و تجهیزات و همچنین تکنولوژی و طراحی دکل مزبور به صورت بومی و در ایران انجام شده است.

کد خبر:69704
۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.