English
جمعه، ۶ خرداد ۱۴۰۱, ۰۵:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

قطع آب مشترکین بدمصرف جدی شد

قطع آب مشترکین بدمصرف جدی شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران از جدی شدن احتمال قطع آب شرب و یا اعمال محدودیت برای مشترکین بدمصرف اداری و خانگی خبر داد و گفت: ادارات باید تا ۲۰درصد مصرف آب شرب را نسبت به مصرف سال گذشته خود کاهش دهند.

صبا به نقل از تسنیم، محمدعلی رحیمی با بیان اینکه آئین‌نامه برخورد با مشترکین پرمصرف اداری و خانگی ابلاغ شده است افزود: طبق دستورالعمل‌های این آئین‌نامه به مشترکین پرمصرف دوبار اخطار قطع ارسال می‌شود که اگر مشترکین پس از دریافت این اخطار‌ها میزان مصرف خود را کاهش ندهند اجازه اعمال محدودیت و یا قطع آب این مشترکین صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت آبفای منطقه یک، اصلاح مصرف و جلوگیری از مصارف غیرضروری را از خود آغاز کرده است گفت: سازمان صداوسیما، باشگاه انقلاب و پادگان‌ها و مراکز نظامی موجود در منطقه یک، بزرگترین مصرف‌کنندگان این بخش هستند که ما از آن‌ها درخواست همکاری برای بررسی شبکه آب موجود در این سازمان‌ها را داریم.

رحیمی با اشاره به مکاتبات انجام‌شده با ادارات برای کاهش مصرف آب در تابستان گفت: ادارات باید تا 20 درصد مصرف آب شرب را نسبت به مصرف سال گذشته خود، کاهش دهند البته این رقم در بخش خانگی 10 درصد است.

وی گفت: شهرداری‌ها مجاز به استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز نیستند و باید انشعاباتی را که در سال‌های گذشته بدون شناسنامه کشیده و استفاده شده است، جمع‌آوری کنند همچنین ایستگاه‌های آتش‌نشانی باید از مصارف غیرضرور خودداری کنند و از آب فقط برای رفع حوادث استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران افزود: 15 تا 20 درصد مصارف آب شرب استان تهران متعلق به بخش اداری است.

کد خبر:2698861
۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۳۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.